Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Kontrakty na zboża i soję odbiły w górę (28.07.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


We wtorek amerykańskie kontrakty na zboża i kompleks sojowy odbiły w górę, po silnej...

We wtorek amerykańskie kontrakty na zboża i kompleks sojowy odbiły w górę, po silnej poniedziałkowej wyprzedaży. W opinii Andrzeja Bąka z e-WGT, najprawdopodobniej główną przyczyną wzrostów była realizacja zysków z krótkich pozycji przez inwestorów krótkoterminowych. Tym bardziej, że chwilowo uspokoiła się sytuacja na chińskim rynku akcji, po największym od 8 lat jednodniowym spadku w poniedziałek.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż

Pewnym wsparciem dla notowań pszenicy w Chicago były lepsze od oczekiwań, poniedziałkowe dane na temat tygodniowych wysyłek eksportowych. Najbliższa seria pszenicy wzrosła wczoraj na CBoT o 1,6%. We wtorek inwestorzy reagowali także na dane zawarte w raporcie „Crop Progress” opisującym aktualny stan i postęp amerykańskich upraw.
 
Pogoda w USA od połowy lipca dopisuje uprawom, po bardzo deszczowej pierwszej połowie sezonu wegetacyjnego. Także na obszarach kanadyjskich prerii pojawiły się długo oczekiwane opady.

Rynek zastanawia się, czy ceny amerykańskich zbóż i soi osiągnęły już swoje minima?

Jeszcze w maju i do połowy czerwca notowania zbóż i soi w Chicago utrzymywały się na niskich poziomach, prognozy zbiorów w USA i na świecie były bardzo dobre po 2 rekordowych sezonach. Kapitał spekulacyjny budował swoją krótką pozycję sprzedając kontrakty.

 
W czerwcu okazało się, że ulewne deszcze w USA nie mają końca i szkodzą amerykańskim uprawom, dodatkowo na wielu obszarach upraw na świecie (także w Europie) zaczęła rozwijać się susza. Notowania zbóż i soi ruszyły ostro w górę w Chicago, podsycane przez zamykanie krótkich pozycji, a następnie budowanie długiej pozycji, czyli kilkutygodniowe intensywne kupowanie kontraktów przez fundusze hedgingowe.
 
W drugiej połowie lipca w USA radykalnie zmieniła się pogoda na sprzyjającą uprawom, jednak szkody zostały już wyrządzone i tegoroczne zbiory zbóż, zarówno w USA jak i na świecie, będą znacznie gorsze niż sądzono wiosną. Jest oczywiście miejsce na lekką korektę w górę ostatnich pesymistycznych prognoz dla USA, Kanady czy Australii jeśli utrzyma się korzystna pogoda.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl