Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Dobre szacunki USDA nie spowodowały większych przecen (11.04.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Uczestnicy rynku poznali wczoraj dane fundamentalne, których się spodziewali, stąd minimalna...

Uczestnicy rynku poznali wczoraj dane fundamentalne, których się spodziewali, stąd minimalna reakcja spadkowa kukurydzy i soi (zaliczyła roczne minimum). Pszenica odbiła w górę, pod wpływem realizacji zysków z bliskiej rekordu krótkiej pozycji spekulacyjnej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

Spekulanci od kilku tygodni „grali" pod dobre dane fundamentalne, teraz gdy sezon 2016/17 w przypadku pszenicy praktycznie został podsumowany (zbiory zakończone na obu półkulach) do głosu dochodzić powinno ryzyko pogodowe w okresie wiosennych siewów. Pierwsze prognozy na nowy sezon dla pszenicy nie są aż tak optymistyczne, szczególnie dla produkcji w USA (oczekuje się 10% spadku).

Amerykanie w kwietniowym raporcie poszli śladem prywatnych prognoz różnych ośrodków analitycznych i podnieśli zdecydowanie oczekiwane zbiory soi i kukurydzy w Ameryce Południowej. USDA dokonał także korekt w krajowym bilansie, w konsekwencji których podniesiono prognozę zapasów końcowych pszenicy i soi i pozostawiono na niezmienionym poziomie w przypadku kukurydzy.

Wczoraj fundusze hedgingowe sprzedały netto w Chicago ok.: 6,5 tys. kontraktów na kukurydzę i 5,5 tys. na soję, ale kupiły netto 4 tys. kontraktów na pszenicę.

Kontrakty na Euronext

W Paryżu taniały we wtorek solidarnie kontrakty na stare i nowe zbiory pszenicy, kukurydzy i rzepaku – logiczna reakcja na prospadkowe dane USDA. Z uwagi, że sesja europejska kończy się na blisko 2 godziny przed tą w Chicago, unijna pszenica nie była w stanie zareagować na wzrost notowań tego zboża za oceanem. W konsekwencji delikatnych przecen kontrakty na stare zbiory pszenicy zaliczyły nowe historyczne minimum w cenie zamknięcia (162,25 eur/t).

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)

  Na rynku krajowym w pierwszym tygodniu kwietnia 2018 r. wzrosły ceny większości monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl