Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Kontrakty odreagowały poniedziałkowe zmiany (25.08.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


We wtorek ucichły niepokoje związane z Chinami, światowe rynki akcji i surowców rosły,...

We wtorek ucichły niepokoje związane z Chinami, światowe rynki akcji i surowców rosły, odreagowując poniedziałkową wyprzedaż, i to pomimo dalszej głębokiej przeceny na chińskim rynku akcji. Być może to właśnie (spadki akcji w Chinach) skłoniło Bank Centralny Chin do obniżenia stóp procentowych o 0,25% do 4,6% oraz stopy rezerw obowiązkowych banków o 0,5%.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Tańsze kredyty i większa podaż pieniądza na rynku, mogą pozytywnie wpłynąć na drugą co do wielkości gospodarkę świata, stąd decyzja Ludowego Banku Chin została wczoraj pozytywnie przyjęta przez inwestorów. Decydujące znaczenie dla dalszego rozwoju sytuacji, będą miały jednak realne dane z chińskiej gospodarki.

Notowania zbóż i oleistych

Już w poniedziałek amerykańskie kontrakty na zboża i oleiste, opierały się presji spadkowej, wynikającej z paniki na rynkach akcji i rynku surowcowym. Znaczące przeceny dotknęły za to unijne kontrakty.

We wtorek o kierunku notowań, w jeszcze większym stopniu, decydowały czynniki fundamentalne i dynamiczne zmiany na rynku eurodolara. Słabsze euro wspierało we wzrosty notowań na parkiecie w Paryżu.

Amerykańskie i unijne kontrakty na zboża i oleiste, dokładnie odreagowywały poniedziałkową sesję. Na Matif doszło do zniwelowania dużej części poniedziałkowej przeceny, także soja odrobiła część wcześniejszego spadku.


W tym czasie amerykańskie kontrakty na pszenicę i kukurydzę, które w poniedziałek drożały, wczoraj obrały kierunek spadkowy. Przyczyniły się do tego dane zawarte w poniedziałkowym raporcie Crop Progress, który opublikowany był już po zamknięciu dziennej sesji w Chicago. Wspomniany raport pokazał minimalną poprawę kondycji upraw kukurydzy w USA i bardzo szybkie tempo zbiorów pszenicy jarej. Kondycja amerykańskiej soi pozostawała trzeci tydzień na stabilnym poziomie. Dodatkowo negatywnie na pszenicę wpłynęły fatalne dane tygodniowe o wysyłkach eksportowych.

Soja i śruta sojowa, szczególnie mocno zależne od popytu chińskiego, utrzymały we wtorek minimalne wzrosty. Prowzrostowe były również informacje o tym, że rolnicy argentyńscy rozpoczęli pięciodniowy strajk, polegający na nie sprzedaży soi, Argentyna jest trzecim największym eksporterem soi na świecie.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Dlaczego drożeje paliwo?
 • Dlaczego drożeje paliwo?

  Polscy kierowcy są zaniepokojeni postępującym wzrostem cen benzyny i oleju napędowego na stacjach paliwowych. W mediach pojawiają się błędne spekulacje, że przyczyną może być nowy „podatek...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa

  W styczniu 2018 r. pod wpływem zwiększonego zapotrzebowania na podstawowe środki produkcji oraz rosnących cen surowców energetycznych w handlu globalnym, ceny na krajowym rynku wyraźnie wzrosły.
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę

  Łatwiejszy dostęp do polskiego rynku pracy dla cudzoziemców dzięki rozszerzeniu listy zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy – takie rozwiązanie przewiduje przygotowany w resorcie rodziny,...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl