Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Kukurydza i soja lekko w górę na zamknięciu sesji (29.09.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Poprawa nastrojów na globalnym rynku akcji, po starcie amerykańskiej sesji, pomogła również...

Poprawa nastrojów na globalnym rynku akcji, po starcie amerykańskiej sesji, pomogła również kontraktom na kompleks sojowy i kukurydzę w odnotowaniu we wtorek lekkich wzrostów. Blisko 2% odbicie cen ropy wsparło notowania olejów. Tym czasem, unijne zboża i rzepak utrzymały się na minusach do końca dnia.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

Najbliższa seria rzepaku potaniała jednak tylko symbolicznie, o 0,25 eur/t do 367,25 eur/t. Kukurydza (seria najbliższa) zamknęła sesję w Paryżu stratą 1 eur/t do 162,50 eur/t, a cena pszenicy obniżyła się o 2 eur/t do 173,75 eur/t.

Dzisiaj USDA publikuje, ważny kwartalny raport o stanie amerykańskich zapasów na dzień 1-września. Amerykańskie kontrakty na soję i kukurydzę zyskiwały również pod wpływem zamykania krótkich pozycji, przez niektórych inwestorów, z obawy że USDA skoryguje w dół stan zapasów.

Nadal na rynku obecne są niepokoje pogodowe, płynące z krajów byłego ZSRR i Australii. W tym tygodniu zapowiadane są wprawdzie opady w południowych regionach Rosji i Ukrainy ale pozostałe obszary upraw pszenicy ozimej pozostają suche. Także na wiele terenach australijskich upraw pszenicy doskwiera brak opadów (efekt El-Nino) i po wcześniejszych optymistycznych doniesieniach, przyszedł czas na korekty w dół oczekiwanych zbiorów. Należy mieć jednak świadomość, że na globalnym rynku jest olbrzymia nadprodukcja pszenicy i ewentualne gorsze przyszłoroczne zbiory (np. w Basenie Morza Czarnego) nie powinny zachwiać równowagi.

Rynek czeka na zaktualizowane prognozy zbiorów pszenicy i canoli w Kanadzie, będą one publikowane w najbliższy piątek.

Copa Cogeca (europejska organizacja zrzeszająca rolnicze związki zawodowe i organizacje spółdzielcze) prognozuje unijne zbiory pszenicy w tym roku na poziomie 146,3 mln ton (wrześniowa prognoza USDA to 154,13 mln ton).


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl