Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Mieszane zamnięcie dnia na giełdach (27.04.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zmiana retoryki we wczorajszej wypowiedzi Donalda Trumpa na temat NAFTA pozwoliła na odbicie w...

Zmiana retoryki we wczorajszej wypowiedzi Donalda Trumpa na temat NAFTA pozwoliła na odbicie w górę notowań kukurydzy i pszenicy w Chicago. W czwartek amerykański prezydent oświadczył, że nie zrywa porozumień handlowych NAFTA, a będzie je jedynie renegocjował.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

Wypowiedź ta złagodziła obawy wynikające z ograniczenia wymiany handlowej z Meksykiem i Kanadą. Kapitał spekulacyjny zamykał też w czwartek część krótkich pozycji pod wpływem utrzymujących się obaw pogodowych. Zimna, miejscami mroźna, i deszczowa pogoda na obszarach głównych amerykańskich upraw zagraża pszenicy ozimej (spadki temperatury) i spowalnia zasiewy kukurydzy i pszenicy jarej.

Z drugiej jednak strony nad rynkiem wisi rekordowa podaż zbóż i soi, której poziom został jeszcze zwiększony w najnowszej prognozie International Grains Council (IGC). Międzynarodowa Rada Zbożowa poprawiła nieco także swoje prognozy na kolejny sezon, w którym oczekiwana jest ponownie rekordowa produkcja soi na świecie, ale gorsze zbiory zbóż niż w obecnym rekordowym sezonie.


Notowania kompleksu sojowego konsolidują się w Chicago nieco powyżej długoterminowych minimów. Jak wskazuje Andrzej Bąk, z e-WGT, wszelkie opóźnienia w zasiewach amerykańskiej kukurydzy podnoszą nadzieje na dalszy wzrost areału soi, a już wcześniej oczekiwano rekordu ze względu ma korzystne dla soi relacje cenowe. Stąd też notowania soi znajdują się pod presją trwających jeszcze (rekordowych) zbiorów w Ameryce Południowej oraz rozbudzonych oczekiwań tegorocznej produkcji w USA. Mimo to najbliższa seria amerykańskiej soi zamknęła dzień na niezmienionym poziomie, wspierana przez wczorajsze doskonałe dane o zamówieniach eksportowych.

Prospadkowo na rynek oleistych i kukurydzy (poprzez biopaliwa) wpływa, trwająca od dwóch tygodni, przecena na rynku ropy. Ceny ropy spadły w tym czasie o blisko 10%.


Wczoraj fundusze hedgingowe były nabywcami netto po ok. 6 tys. kontraktów na kukurydzę i pszenicę i 2,5 tys. kontraktów na soję.

Zobacz notowania na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)

  Na rynku krajowym w pierwszym tygodniu kwietnia 2018 r. wzrosły ceny większości monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl