Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Po dobrym otwarciu kontrakty zamknęły się lekkimi spadkami (09.09.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W ostatnich dniach widoczna jest silna korelacja pomiędzy globalnym rynkiem akcji, surowców...

W ostatnich dniach widoczna jest silna korelacja pomiędzy globalnym rynkiem akcji, surowców oraz zbóż i oleistych. Niczym nie uzasadniona poprawa nastrojów na rynku akcji, widoczna od początku tygodnia, wspierała także odbicie w górę na rynku kukurydzy, pszenicy i soi.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż

Jak relacjonuje Andrzej Bąk z e-WGT, w środę entuzjazm panował podczas notowań w Azji i Europie, także dzienna sesja w USA otworzyła się na plusach. Zyskiwały kontrakty na główne towary rolne. W kolejnych godzinach, amerykańskiej sesji, nastąpiło załamanie notowań, indeksy akcji zaczęły gwałtownie spadać, ciągnąc za sobą surowce i interesujące nas kontrakty na zboża i oleiste.

Tendencja spadkowa zarysowała się jeszcze przed zamknięciem sesji w Paryżu, stąd unijne kontrakty (pszenica, kukurydza, rzepak) zaliczyły w czwartek delikatne minusy. Amerykańskie kontrakty traciły wraz z upływem czasu, w konsekwencji jedynie kukurydza utrzymała się do końca sesji na minimalnym plusie, podczas gdy pszenica i soja straciły na wartości.


We wtorek, po amerykańskiej sesji, opublikowany został raport o kondycji amerykańskich upraw, który pokazał, że stan ich się praktycznie nie zmienił się w ciągu tygodnia (rynek oczekiwał pogorszenia). Kukurydza została oceniona na 68% w kategorii „dobra” i „bardzo dobra”, natomiast soja została oceniona na 63%, jako „dobra” lub „bardzo dobra”.

Przed nami piątkowy raport USDA z wrześniową prognozą bilansu na rynkach rolnych. Przed miesiącem, dane okazały się lepsze od oczekiwań i wywołały falę przecen. Tym razem, większość analityków oczekuje lekkiego cięcia prognozowanych plonów amerykańskiej kukurydzy i soi. USDA może dokonać także korekty w dół amerykańskiego i unijnego eksportu pszenicy.

Czwartkowe przedpołudnie – śladem wczorajszego zamknięcia w USA, azjatyckie indeksy kończą dzień na sporych minusach (pierwszy raz w tym tygodniu). Także na początku sesji w Europie, główne indeksy przybrały kolor czerwony.


Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl