Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Po ośmiu spadkowych sesjach kontrakty na zboża odbiły w górę (1.09.2016)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Podczas wczorajszej sesji w Chicago doszło do korekty ostatniej fali spadków, która...

Podczas wczorajszej sesji w Chicago doszło do korekty ostatniej fali spadków, która sprowadziła wyceny pszenicy i kukurydzy do wieloletnich minimów. Obecne wyceny najbliższej serii futures są poniżej kosztów produkcji, stąd też farmerzy wstrzymują się z zabezpieczaniem swoich zbiorów (nie sprzedają kontraktów). Za to, niskie poziomy cen futures zachęcają przetwórców do zakupów, dla których drugą stroną transakcji był w ostatnim okresie kapitał spekulacyjny.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

Pierwszego dnia września 2016 r. część inwestorów finansowych postanowiła zrealizować zyski z krótkich pozycji. Do realizacji zysków zachęcały także czynniki techniczne, ponieważ notowania kukurydzy i pszenicy napotkały na wykresach wieloletnich na silne poziomy wsparcia. W konsekwencji dużej przewagi strony popytowej, najbliższa seria pszenicy zyskała w Chicago 2%, a analogiczny kontrakt na kukurydzę odbił w górę o ponad 3%.

W ocenie Andrzeja Bąka, warto
jednak pamiętać, że z punktu widzenia analizy technicznej nadal obowiązuje długoterminowy trend spadkowy na giełdowym rynku zbóż

Ciągnie relatywnie wysoko wyceniana jest soja, stąd kontrakt ten utrzymał trend spadkowy, a najbliższa seria straciła wczoraj 0,1%.

Rynek walutowy sprzyjał w czwartek wzrostom amerykańskich kontraktów, ponieważ dolar amerykański osłabił się w czwartek o 0,35% w stosunku do euro (na zamknięciu sesji), po gorszych danych z amerykańskiej gospodarki.

W Paryżu skala wzrostów była znacznie mniejsza, tym razem, wzrost wartości euro, przynajmniej teoretycznie, osłabił presję wzrostową płynącą z Chicago.

Bruksela w tym tygodniu przyznała certyfikaty na eksport 522.825 ton pszenicy, co w sumie daje  4,542 mln ton od początku sezonu, w tym tylko 808.339 ton dla francuskiej pszenicy.

FranceAgriMer wydał aktualne szacunki dla ocen jakościowych pszenicy. Oficjalne dane mówią, że tylko 23% pszenicy ma gęstość powyżej 76 kg/hl, wobec 28% szacowanych we wcześniejszym raporcie i w porównaniu do 99% w 2015 roku. Nadal jednak, zawartość białka powyżej 12,5% spełnia aż 64% ziarna.

Notowania rzepaku pozostają w szerokim trendzie bocznym. Rynek rzepaku pozostaje pod wpływem napiętego bilansu w UE oraz gorącej na wielu obszarach Europy pogody, która utrudnia siewy.  W czwartek najbliższa seria umocniła się o 0,75 euro, do 373,5 eur/t. Rzepakowi pomagało też wyhamowanie spadków na rynku soi i wzrost notowań oleju palmowego. Z drugiej jednak strony, taniejąca ropa była czynnikiem ograniczającym wzrosty.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Eksport produktów mleczarskich z UE
 • Eksport produktów mleczarskich z UE

  W pierwszych jedenastu miesiącach 2017 r. z Unii Europejskiej wyeksportowano 127,3 tys. t masła, a więc o 26,9 tys. t - 17% mniej niż w porównywalnym okresie przed rokiem.
 • Unijny handel drobiem
 • Unijny handel drobiem

  Jak wynika z danych USDA Unia Europejska jest czwartym na świecie, po Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Chinach producentem mięsa drobiowego. Jak wynika z prognoz Komisji Europejskiej w 2018 r. unijna...
 • Rosyjskie embargo
 • Rosyjskie embargo

  7 sierpnia 2014 r. rząd rosyjski wprowadził zakaz przywozu do Federacji Rosyjskiej niektórych produktów rolnych pochodzących z UE, w tym owoców i warzyw. W czerwcu 2015 r. władze rosyjskie...
 • play Cena rzepaku 2017/2018
 • Cena rzepaku 2017/2018

  Początek roku to dobry czas na podsumowanie rynków oraz przedstawienie wstępnych prognoz. To dobry moment na omówienie czynników, które mogą wpłynąć na cenę rzepaku w 2018 roku.
 • Wykorzystanie środków z Unii Europejskiej na lata 2014-2020
 • Wykorzystanie środków z Unii Europejskiej na lata 2014-2020

  Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej prezes NIK przedstawił wyniki kontroli na temat zarządzania wykorzystaniem środków UE na lata 2014 - 2020 w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl