Notowania zbóż i oleistych. Początek tygodnia pod znakiem niewielkich zmian cen (05.06.2017)

W Chicago poniedziałek zakończył się tylko niewielkimi zmianami notowań zbóż i kompleksu sojowego.

Notowania zbóż i oleistych. Początek tygodnia pod znakiem niewielkich zmian cen (05.06.2017)

Notowania zbóż i oleistych

W Paryżu aktywność inwestorów była ograniczona ze względu na dzień wolny od pracy w wielu europejskich krajach (Zielone Świątki).

Unijne kontrakty

Dla unijnych kontraktów na pszenicę i kukurydzę poniedziałek zamknął się lekką przeceną, a rzepak nie zmienił swojej wyceny, pozostając w okolicy 9-miesięcznego dołka. Jak podaje Andrzej Bąk, jedynie czerwcowa seria kukurydzy wybiła się o 7,25 euro w górę (4,5%), ale wynikało to z zamykania ostatnich pozycji przed wejściem w okres dostawy (wczoraj był ostatni dzień handlu serią czerwcową).

Na rynku walutowym widoczna była wczoraj tylko lekka korekta spadkowa eurodolara, dolar zyskał do euro 0,2%, ale kurs EUR/USD nadal pozostaje w okolicy 14-miesięcznych maksimów.

Ropa Brent straciła w poniedziałek blisko 1% i zamknęła dzień na poziomie 49,5 usd/b - najniżej od prawie miesiąca.

USA - Tygodniowe dane o wysyłkach eksportowych, mimo że gorsze niż tydzień wcześniej, pokazały utrzymującą się na wysokim poziomie sprzedaż eksportową amerykańskich zbóż i soi i duże szanse na realizację prognoz eksportowych USDA dla tego sezonu. W przypadku amerykańskiej pszenicy sezon 2016/17 zakończył się z końcem maja, a dane w tabeli dotyczą jednego dnia sezonu 2017/18.Tagi:
źródło: