Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Przeceny na rynku zbóż, oleiste odbiły mocno w górę (4.05.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Na Euronext-Matif najbliższe serie pszenicy i kukurydzy straciły w poniedziałek na wartości...

Na Euronext-Matif najbliższe serie pszenicy i kukurydzy straciły w poniedziałek na wartości po 1,75 euro (ok. -1%), do odpowiednio: 155,25 eur/t - kukurydza i do 176,25 eur/t - pszenica. Na giełdzie w Chicago zboża zakończyły dzień na tylko 0,2-0,3% minusie. Dla kukurydzy oznacza to nowe półroczne minima w cenach zamknięcia najbliższej serii. Pszenica zamknęła się w Chicago tuż powyżej 5-letniego minimum serii najbliższej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż

W ciągu dnia publikowane były amerykańskie tygodniowe dane na temat wysyłek eksportowych. Dane USDA pokazały spadek sprzedaży eksportowej amerykańskiej kukurydzy, pszenicy i także soi, licząc tydzień do tygodnia. O ile jednak eksport zbóż w tym sezonie przebiega wolniej niż rok wcześniej, to w przypadku soi, sprzedaż eksportowa jest o 11% większa niż w analogicznym okresie w sezonie 2013/14.

Olbrzymi postęp w zasiewach kukurydzy w USA

Jak wskazuje Andrzej Bąk z e-WGT, inwestorzy oczekiwali z zainteresowaniem na poniedziałkowe, wieczorne dane (po amerykańskiej sesji) na temat kondycji i postępu upraw. Raport USDA pokazał olbrzymi postęp w zasiewach amerykańskiej kukurydzy. Dzięki optymalnej pogodzie, w tygodniu kończącym się w niedzielę rolnicy obsiali 36% areału przeznaczonego pod kukurydzę, osiągając zaawansowanie na poziomie 55%. Średnia pięcioletnia to tylko 38%. Nadal jednak występują opóźnienia we wschodnim pasie uprawy kukurydzy. Analitycy zwracają uwagę na pozytywny wpływ wczesnego zasiewu na wydajność z hektara, ponieważ decydująca o plonowaniu kukurydzy faza zapylania, powinna przypaść przed okresem najwyższych upałów.

Zapowiedzi korzystnych deszczy w rejonach uprawy pszenicy w USA w tym tygodniu, wywiera presję na ceny futures, obok słabych danych eksportowych i wczorajszego umocnienia się dolara.

Poniedziałkowe dane USDA pokazały przyspieszenie rozwoju i poprawę kondycji amerykańskiej pszenicy ozimej (odmian miękkich i twardych).

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl