Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Amerykańska pszenica i kukurydza na wielomiesięcznych maksimach (15.02.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W środę w Chicago najbliższe serie pszenicy, kukurydzy i soi zamknęły dzień na ponad 1%...

W środę w Chicago najbliższe serie pszenicy, kukurydzy i soi zamknęły dzień na ponad 1% plusie. Dla amerykańskiej pszenicy i kukurydzy oznacza to nowe wielomiesięczne maksima. Notowania soi odrobiły straty z początku tygodnia i konsolidują się nieco poniżej sześciomiesięcznego szczytu z połowy stycznia.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

W ocenie Andrzeja Bąka z e-WGT, wsparciem odbicia na rynku soi były wczorajsze, lepsze od oczekiwań, dane NOPA za styczeń. Zgodnie z miesięcznym raportem Krajowego Stowarzyszenia Przetwórców Nasion Oleistych (NOPA), jego członkowie zużyli 160,621 mln buszli soi w styczniu, w porównaniu z 160,176 mln buszli w grudniu. Był to trzeci wynik w historii dla tego miesiąca. Inwestorzy finansowi nie chcą jeszcze realizować zysków z długich pozycji w soi i to mimo zbliżającej się rekordowej podaży południowoamerykańskich nasion. Stąd ponownie zaczęto mówić o prognozach obfitych opadów w Argentynie i przypominać zawirowania pogodowe sprzed roku oraz ich konsekwencje dla plonów.

Całkowicie zignorowane przez rynek zostały, jeszcze lepsze, dane o australijskiej produkcji pszenicy. Za to w cenach zaczęto uwzględniać mniejszy areał zasiewu w USA, pod tegoroczne zbiory. Swoje szacunki areału USDA opublikuje dopiero pod koniec marca. Pszenica uzyskała także wsparcie z cieplejszej, niż zwykle, pogody w południowych stanach USA, która może wywołać przedwczesną wegetację.

Utrzymuje się silny popyt na amerykańską kukurydzę ze strony przemysłu biopaliwowego. Wczorajsze, tygodniowe, dane EIA pokazały produkcję etanolu na poziomie powyżej 1 mln baryłek dziennie, utrzymującą się już 16 tydzień z rzędu. W ostatnim raporcie USDA podniósł swoje prognozy zużycia kukurydzy na bioetanol.

Fundusze hedgingowe były wczoraj nabywcą netto ok. 10,5 tys. kontraktów na kukurydzę, 11 tys. na soję i 3,5 tys. na pszenicę.

Notowania na Euronext

W Paryżu przeważały wzrosty notowań na zamknięciu środowej sesji. Marcowy kontrakt na pszenicę podrożał o 0,5 euro, do 173,5 eur/t i wyceniany był najwyżej od lipca 2016. Rzepak ze starych zbiorów (seria na maj) umocnił się o 2,75 euro, do 426,25 eur/t i zbliżył się do swoich długoterminowych maksimów z końca stycznia.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl