Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Pszenica odbiła w górę (06.06.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Amerykańska pszenica HRSW (twarda, jara) podrożała wczoraj o blisko 2% na giełdzie w...

Amerykańska pszenica HRSW (twarda, jara) podrożała wczoraj o blisko 2% na giełdzie w Minneapolis i po raz pierwszy od blisko 2 lat przekroczyła poziom 6 USD za buszel.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych


Wzrost notowań pszenicy SRW w Chicago był mniejszy i wyniósł 1,5%, ale w ciągu sesji przekraczał nawet 2%. Najmniej, bo niespełna 1% zyskał we wtorek unijny kontrakt na pszenicę. Suche warunki pogodowe panują po obu stronach granicy USA-Kanada, gdzie uprawiana jest wysokobiałkowa pszenica jara. Świat przepełniony jest pszenicą zwykle gorszej jakości, stąd tak duża różnica w wycenie pszenicy twardej (jarej) notowanej w Minneapolis i miękkiej pszenicy ozimej w Chicago.
 
W poniedziałek, po zamknięciu amerykańskiej sesji, USDA opublikował cotygodniowy raport Crop Progress. Dane pokazały, że zasiewy kukurydzy są na ukończeniu (96% areału), a obecne opóźnienia sięgają tylko 1%. W bardzo szybkim tempie postępują zasiewy soi. Do niedzieli wysiano już 83% areału, co oznacza wynik minimalnie lepszy niż przed rokiem, ale aż o 4% powyżej średniej 5-letniej.
 
Jak podaje Andrzej Bąk, kondycja upraw kukurydzy poprawiła się w 2 tygodniu raportowania. Do dwóch najlepszych kategorii zaliczono 68% upraw, w porównaniu z 65% tydzień wcześniej i aż 75% przed rokiem.
 
Stan upraw pszenicy ozimej pogorszył się w ostatnim tygodniu. O 2%, do 49%, zmalał areał pszenicy ocenionej na dobry lub doskonały. Rok temu do 2 najlepszych kategorii zaliczono 62% upraw pszenicy ozimej.
 
Jeszcze mocniej pogorszyła się kondycja pszenicy jarej. Dwie najlepsze kategorie stanowią teraz 55% upraw, w porównaniu z 62% - tydzień wcześniej i 78% - przed rokiem.
 
Na południu USA pszenica ozima weszła już w okres zbiorów. Do niedzieli zabrano 10% areału (7% rok temu), w tym 58% w Teksasie i 25% w Oklahoma.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Mniejsze zbiory zbóż na świecie
 • Mniejsze zbiory zbóż na świecie

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w 2017 r. wyniosły 2,092 mld ton, a więc to o 2,3% mniej niż w rekordowym 2016 r.
 • Cena średnia krajowa jęczmienia paszowego jest najwyższa od 3,5 roku
 • Cena średnia krajowa jęczmienia paszowego jest najwyższa od 3,5 roku

  Zmiany cen średnich krajowych większości skupowanych przez przedsiębiorstwa zbóż były nadal niewielkie i w tylko w dwóch przypadkach przekroczyły one 10 zł/t. Obydwa przypadki dotyczyły...
 • Zawirowania na rynku soi
 • Zawirowania na rynku soi

  Chiny podały informację o zamiarze nałożenia 25-proc. ceł na szereg amerykańskich produktów, w tym na soję. Gdyby zostały one wprowadzone, miałoby to bardzo duże przełożenie na światowy...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl