Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Pszenica w Chicago zaliczyła ponad 3% przecenę, zamykając sesję najniżej od 4 miesięcy (20.04.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Śladem pszenicy podążały wczoraj także kontrakty na kukurydzę i soję, tu jednak skala...

Śladem pszenicy podążały wczoraj także kontrakty na kukurydzę i soję, tu jednak skala przecen była mniejsza ze względu na opóźnienia w amerykańskich zasiewach. Tygodniowe dane eksportowe opublikowane przez USDA były prospadkowe dla zbóż, a szczególnie dla soi.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych


Departament Rolnictwa USA w czwartek rano poinformował, że tygodniowa sprzedaż eksportowa soi spadła do 225 tys. ton (stare uprawy i nowe uprawy łącznie) i była poniżej oczekiwań w zakresie 400 - 800 tys. ton. Sprzedaż eksportowa kukurydzy wyniosła 848,2 tys. ton i była w pobliżu dolnego przedziału szacunków rynkowych, podobnie zresztą jak w przypadku pszenicy, dla której zamówienia eksportowe wyniosły 551,1 tys. ton.
 
Amerykański i globalny rynek wciąż zmaga się z problemem znalezienia zbytu na rekordową podaż zbóż i soi w obecnym sezonie. Tym czasem, prognozy mówią o poprawie pogody w USA na przełomie kwietnia i maja, co oczywiście umożliwiłoby nadrobienie opóźnień w zasiewach zbóż jarych.
 
W czwartek fundusze hedgingowe sprzedały netto ok.: 10 tys. kontraktów na kukurydzę, 5 tys. na soję i 9 tys. na pszenicę.
 
Unijne kontrakty
 
Pszenica w Paryżu podążała w czwartek śladem giełdy w Chicago, jednak tradycyjnie już skala zmiany była ograniczona przez mniej spekulacyjny charakter tego kontraktu. Poza tym część spadku w Chicago miała miejsce już po zamknięciu europejskiej sesji (18:30). Najbliższa seria unijnej pszenicy spadła wczoraj o 1,25 euro (-0,8%) do 163,25 eur/t. Pszenica z nowych zbiorów potaniała o 0,75 euro do 170,25 eur/t.
 
Zamknięcie unijnych kontraktów na kukurydzę było mieszane. Seria na stare zbiory wzrosła o symboliczne 0,25 euro do 174 eur/t, podczas gdy seria na nowe zbiory straciła 0,25 euro do 171 eur/t.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl