Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Rynek terminowy czeka na raporty (29.03.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Amerykańskie kontrakty na pszenicę i kukurydzę pozostawały w środę w delikatnej korekcie...

Amerykańskie kontrakty na pszenicę i kukurydzę pozostawały w środę w delikatnej korekcie wzrostowej, ale soja kontynuowała spadki. Dzienne zmiany notowań najbliższych serii tych kontraktów były niewielkie i mieściły się w zakresie od (-0,3%) - soja, do (+0,3%) - kukurydza. Handel kontraktami w Chicago ma charakter techniczny, przed publikacją kluczowych amerykańskich danych na temat areału zasiewów i stanu zapasów.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

Fundusze hedgingowe sprzedały netto w środę (w Chicago) 3,5 tys. kontraktów na soję, ale były kupującym netto 1,5 tys. kontraktów na kukurydzę i 0,5 tys. na pszenicę.
 
Także na giełdzie w Paryżu notowania kontraktów pozostawały wczoraj stabilne, przy małej aktywności uczestników rynku. Po wtorkowym lekkim wybiciu w górę, w środę najbliższe serie pszenicy, kukurydzy i rzepaku symbolicznie straciły na wartości.
 
Na rynkach zewnętrznych, euro traciło do dolara drugi dzień z rzędu (spadając poniżej 1,08 usd za euro), a ropa odbiła w górę, pod wpływem zakłóceń w dostawach z Libii. Korekta wzrostowa uwidoczniła się także na oleju palmowym.
 
Jak podaje Andrzeja Bąka z e-WGT, na arenie międzynarodowej Algieria kupiła w środę 200 tys. ton pszenicy durum z dostawą w maju, prawdopodobne pochodzenie zboża to Kanada i USA. Irak jest w trakcie przetargu na 50 tys. ton pszenicy australijskiej, amerykańskiej lub kanadyjskiej – rozstrzygnięcie nastąpi 2 kwietnia.
 
Cotygodniowy raport EIA pokazał wzrost produkcji etanolu w USA, o 10 tys. baryłek, do 1,054 mln baryłek dziennie (najwyżej od prawie 2 miesięcy), co oczywiście było czynnikiem prowzrostowym dla kukurydzy. Jednak wzrost zapasów etanolu o 662 tys. do 23,257 mln baryłek był elementem prospadkowym dla notowań kukurydzy.
 
Dzisiaj USDA opublikuje cotygodniowe dane (za 17-23 marca) o zamówieniach eksportowych netto na amerykańskie zboża i kompleks sojowy.

Rynek oczekuje:

- Kukurydza: 0,9 – 1,2 mln ton starego ziarna (dostawa 2016/17) oraz 100 - 300 tys ton dla nowego ziarna (dostawa 2017/18).
- Soja: 350 – 550 tys. ton starych nasion i 100 – 300 tys. ton nowej uprawy;
- Pszenica: 250 – 450 tys. ton starego ziarna i 50 – 200 tys. ton nowego.

Przejdź do notowań na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl