| Autor: redakcja1

Notowania zbóż i oleistych. Kontrakty na zboża i soję straciły na wartości (23.05.2017)

W Chicago pszenica i kukurydza straciły ponad 1%, a soja blisko 1%, po publikacji raportu z oceną postępów i kondycji upraw.

Notowania zbóż i oleistych. Kontrakty na zboża i soję straciły na wartości (23.05.2017)

Notowania zbóż i oleistych


Jak wskazuje Andrzej Bąk z e-WGT poniedziałkowy raport Crop Progress pokazał, że postęp w zasiewach kukurydzy, soi i pszenicy jarej jest imponujący, biorąc pod uwagę niekorzystną pogodę, a kondycja pszenicy ozimej nieoczekiwanie poprawiła się. W przypadku soi spadek notowań ograniczony był przez wczorajszą sprzedaż eksportową 126 tys. ton tych nasion do nieznanego odbiory (dzienny raport USDA).
 
Postępy i stan amerykańskich upraw (Crop Progress) - stan na 21 maja:
  • Kukurydza: zasiano 84% areału, w porównaniu do 71%-tydzień wcześniej i 85%-średnio;
  • Soja: zasiano 53%, w porównaniu do 32%-tydzień wcześniej i 52%-średnio;
  • Pszenica jara: zasiano 90%, w porównaniu do 78%-tydzień wcześniej i 84%-średnio.
Poprawił się nieco stan pszenicy ozimej w USA, do dwóch najlepszych kategorii zaliczono teraz 52% areału, w porównaniu do 51% przed tygodniem, ale aż 62% rok temu.
 
Na wartości zyskała tym czasem kanadyjska canola. Seria najbliższa podrożała 0,5% do 525,8 cad/t na zamknięciu sesji.  Deszczowa pogoda opóźnia zasiewy rzepaku jarego, ale także uniemożliwia dokończenie zbiorów ubiegłorocznego rzepaku, pozostawionego na zimę.
 
Unijne kontrakty
 
Skala przecen w Paryżu była we wtorek symboliczna, najbliższe serie kukurydzy, pszenicy i rzepaku straciły na wartości w zakresie 0,2-0,3% (0,25-0,75 eur/t).

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!