Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. W środę notowania giełdowe unijnych zbóż pozostawały stabilne, ale rzepak stracił na wartości (19.04.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Niepokoje związane z zimną i deszczową pogodą panującą na wielu obszarach upraw na...

Niepokoje związane z zimną i deszczową pogodą panującą na wielu obszarach upraw na półkuli północnej konfrontowane są z rosnącymi perspektywami zbiorów zbóż i soi w Ameryce Południowej. Stąd też notowania amerykańskich kontraktów na zboża i soję pozostają na niskich poziomach, a o kierunku zmian decydują często względy techniczne (analiza wykresów).


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych


W środę najbliższa seria kukurydzy zamknęła sesję na niezmienionym poziomie, ale majowy kontrakt na pszenicę potaniał o 0,8%. W przypadku kompleksu sojowego środowe zamknięcie było mieszane, z lekkim wzrostem notowań soi i większym oleju sojowego, ale spadkiem cen śruty sojowej. Notowania tych kontraktów konsolidują się w okolicy wielomiesięcznych minimów.
 
W środę fundusze hedgingowe były kupującym netto 6,5 tys. kontraktów na soję, ale sprzedały netto 3,5 tys. kontraktów na pszenicę i 2,5 tys. na kukurydzę.

Unijne kontrakty

 
Rzepak tracił na wartości w Paryżu pod naciskiem taniejącej ropy i przeceny na rynku oleju palmowego. Notowania ropy Brent spadły w środę ponad 3%, a kontrakt na olej palmowy stracił  16% od połowy stycznia. Produkcja oleju palmowego w Malezji rośnie, podczas gdy eksport spowalnia w związku ze spadającym popytem. Jak wskazuje Andrzej Bąk z e-WGT, rynek oczekuje większych zasiewów canoli w Kanadzie tej wiosny (uprawiane są tam tylko odmiany jare rzepaku), co także wywiera presję na notowania. Ankieta Reuters pokazuje oczekiwania zasiewów canoli na poziomie 21,3 miliona akrów, przed piątkowym oficjalnym raportem. Byłoby to o 4,58% więcej niż przed rokiem.
 
Notowania oleju palmowego w Kuala Lumpur:

Unijne kontrakty na zboża oscylowały wczoraj wokół poziomu równowagi. Tylko symbolicznym wzrostem zamknęła sesję czerwcowa seria kukurydzy i wrześniowa seria na pszenicę.

Na arenie międzynarodowej Turcja kupiła 65 000 t, a Korea Południowa 120 000 t kukurydzy pochodzenia opcjonalnego.

 
USA – EIA pokazała w środę (raport tygodniowy) wzrost produkcji etanolu oraz wzrost zapasów. Drugi tydzień z rzędu utrzymała się produkcja dzienna poniżej 1 mln baryłek, stąd dane były neutralne dla notowań kukurydzy.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl