Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. W środę notowania giełdowe unijnych zbóż pozostawały stabilne, ale rzepak stracił na wartości (19.04.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Niepokoje związane z zimną i deszczową pogodą panującą na wielu obszarach upraw na...

Niepokoje związane z zimną i deszczową pogodą panującą na wielu obszarach upraw na półkuli północnej konfrontowane są z rosnącymi perspektywami zbiorów zbóż i soi w Ameryce Południowej. Stąd też notowania amerykańskich kontraktów na zboża i soję pozostają na niskich poziomach, a o kierunku zmian decydują często względy techniczne (analiza wykresów).


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych


W środę najbliższa seria kukurydzy zamknęła sesję na niezmienionym poziomie, ale majowy kontrakt na pszenicę potaniał o 0,8%. W przypadku kompleksu sojowego środowe zamknięcie było mieszane, z lekkim wzrostem notowań soi i większym oleju sojowego, ale spadkiem cen śruty sojowej. Notowania tych kontraktów konsolidują się w okolicy wielomiesięcznych minimów.
 
W środę fundusze hedgingowe były kupującym netto 6,5 tys. kontraktów na soję, ale sprzedały netto 3,5 tys. kontraktów na pszenicę i 2,5 tys. na kukurydzę.

Unijne kontrakty

 
Rzepak tracił na wartości w Paryżu pod naciskiem taniejącej ropy i przeceny na rynku oleju palmowego. Notowania ropy Brent spadły w środę ponad 3%, a kontrakt na olej palmowy stracił  16% od połowy stycznia. Produkcja oleju palmowego w Malezji rośnie, podczas gdy eksport spowalnia w związku ze spadającym popytem. Jak wskazuje Andrzej Bąk z e-WGT, rynek oczekuje większych zasiewów canoli w Kanadzie tej wiosny (uprawiane są tam tylko odmiany jare rzepaku), co także wywiera presję na notowania. Ankieta Reuters pokazuje oczekiwania zasiewów canoli na poziomie 21,3 miliona akrów, przed piątkowym oficjalnym raportem. Byłoby to o 4,58% więcej niż przed rokiem.
 
Notowania oleju palmowego w Kuala Lumpur:

Unijne kontrakty na zboża oscylowały wczoraj wokół poziomu równowagi. Tylko symbolicznym wzrostem zamknęła sesję czerwcowa seria kukurydzy i wrześniowa seria na pszenicę.

Na arenie międzynarodowej Turcja kupiła 65 000 t, a Korea Południowa 120 000 t kukurydzy pochodzenia opcjonalnego.

 
USA – EIA pokazała w środę (raport tygodniowy) wzrost produkcji etanolu oraz wzrost zapasów. Drugi tydzień z rzędu utrzymała się produkcja dzienna poniżej 1 mln baryłek, stąd dane były neutralne dla notowań kukurydzy.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • WPR po 2020 r. – ważna dyskusja ministrów rolnictwa UE
 • WPR po 2020 r. – ważna dyskusja ministrów rolnictwa UE

  Przyszłość rolnictwa i produkcji żywności była głównym tematem wczorajszych obrad Rady Ministrów Rolnictwa UE (AGRIFISH). Ministrowie dyskutowali nad treścią komunikatu Komisji Europejskiej,...
 • Niewielki eksport pszenicy z Polski
 • Niewielki eksport pszenicy z Polski

  W 2017 roku eksport pszenicy z Polski był wyraźnie mniejszy niż rok wcześniej i wyniósł 2,8 mln t. Większość sprzedaży trafiła do Niemiec, krajów afrykańskich i na Półwysep Arabski.
 • Produkcja i handel rzepakiem i jego produktami
 • Produkcja i handel rzepakiem i jego produktami

  W listopadzie 2017 r. duże i średnie zakłady przemysłu tłuszczowego wyprodukowały 95,3 tys. ton surowego oleju rzepakowego, czyli mniej o 14,5% niż w poprzednim miesiącu i o 5,6% niż w tym...
 • Stabilizacja cen rzepaku
 • Stabilizacja cen rzepaku

  Jak szacuje Oil World, w sezonie 2017/2018 średnie ceny nasion oleistych i produktów ich przerobu na rynku europejskim będą podobne do notowanych w sezonie poprzednim.
 • Ceny jabłek w UE znacznie wyższe niż przed rokiem
 • Ceny jabłek w UE znacznie wyższe niż przed rokiem

  Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, w Unii Europejskiej od początku sezonu 2017/2018 utrzymują się wysokie ceny jabłek.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl