Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Wielomiesięczne minima na giełdach (27.03.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W poniedziałek unijne kontrakty na pszenicę i rzepak taniały nadal, zaliczając swoje nowe...

W poniedziałek unijne kontrakty na pszenicę i rzepak taniały nadal, zaliczając swoje nowe wielomiesięczne minima.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

Jak podkreśla Andrzej Bąk z e-WGT, przyczyniły się do tego, przede wszystkim, dalsze spadki notowań w Chicago, drożejące euro i oczywiście względy techniczne. W przypadku majowej i wrześniowej serii pszenicy spadek wyniósł 1,25 euro i sprowadził notowania obu kontraktów do jednego poziomu 165,75 eur/t. Kontrakt na rzepak ze starych zbiorów potaniał o 4,25 euro, do 397 eur/t, a seria na nowe zbiory (sierpniowa) straciła na wartości 1,25 euro, do 362,25 eur/t.
 
Taniejąca soja i notujące wielomiesięczne minima oleje roślinne (sojowy i palmowy) wywierają presję spadkową na unijny rzepak. W miarę stabilnie zachowują się notowania kukurydzy w Paryżu. Seria na starą kukurydzę potniała wczoraj o 0,75 euro, do 171,25 eur/t, podczas gdy kukurydza z nowych zbiorów zamknęła dzień na niezmienionym poziomie 169 eur/t.

W Chicago, wczorajsze spadki notowań zbóż i soi łagodzone były przez skokowe osłabienia dolara amerykańskiego i ponownie dobre dane eksportowe. Majowa seria na kukurydzę potaniała o symboliczne 0,2% i była to szósta sesja na minusie z rzędu. Seria najbliższa na pszenicę straciła blisko 1%, niwelując z nawiązką piątkowe odbicie w górę, a soja zamknęła dzień na 0,4% minusie. Dla kontraktów na pszenicę i kukurydzę wczorajsze zamknięcie było najniższe od 3 miesięcy, a dla soi od 5 miesięcy.

 
W Chicago fundusze hedgingowe sprzedały w poniedziałek netto ok. 4 tys. kontraktów na soję, 9 tys. na kukurydzę i 2,5 tys. na pszenicę. Kapitał spekulacyjny „gra” na spadki cen zbóż i dopiero wychodzi z zakładów na wzrosty cen soi.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl