Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Wyższe poziomy cen stały się okazją do sprzedaży kontraktów przez kapitał spekulacyjny (06.04.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W Chicago notowania kompleksu sojowego, podobnie jak kukurydzy i pszenicy, spadły w czwartek,...

W Chicago notowania kompleksu sojowego, podobnie jak kukurydzy i pszenicy, spadły w czwartek, ciągnąc w dół większość unijnych kontraktów. Przeceny najbliższych serii kukurydzy, pszenicy i oleju sojowego mieściły się w zakresie 1,1%-1,5%,a soja i śruta sojowa traciły w przedziale 0,3%-0,4%.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

Amerykańskim kontraktom nie pomogły nawet dobre dane na temat zamówień eksportowych. Olbrzymie światowe zapasy i konkurencyjne dostawy kukurydzy i soi z Ameryki Południowej, która powinna odnotować rekord produkcji, wywierają presję spadkową na kontrakty.

W przypadku soi dochodzi jeszcze czynnik, którym jest oczekiwany rekordowo duży areał zasiewów soi w USA, wiosną tego roku i fakt, że mimo ostatnich przecen soja notowana jest relatywnie wysoko na tle kontraktów zbożowych.

Tygodniowe zamówienia eksportowe w USA były powyżej oczekiwań dla pszenicy i kukurydzy oraz zgodnie z przewidywaniami w przypadku soi.

W Chicago kapitał spekulacyjny był sprzedającym netto w czwartek ok. 8 tys. kontraktów na kukurydzę, 5 tys. na pszenicę i 4 tys. na soję.

Kontrakty w UE

W Paryżu, unijne kontrakty zaczęły dzień na plusach, jednak w końcowych godzinach handlu presja spadkowa przenosiła się z giełdy w Chicago na unijny rynek. Ostatecznie, czwartkowa sesja zamknęła się minimalną przeceną większości kontraktów.

W UE czwartkowe (tygodniowe) dane eksportowe były słabe. Dane celne pokazały sprzedaż tygodniową pszenicy unijnej na poziomie 237 tys. ton i 94 tys. ton jęczmienia.


W ocenie Andrzeja Bąka z e-WGT, wsparciem dla rzepaku są rosnące ceny ropy naftowej, a ta zyskała na wartości także w czwartek i to mimo wzrostu amerykańskich zapasów (raport EIA ze środy).

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl