Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Zboża i oleiste taniały (8.10.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Najbliższe serie amerykańskich kontraktów na kukurydzę i soję potaniały na wczorajszym...

Najbliższe serie amerykańskich kontraktów na kukurydzę i soję potaniały na wczorajszym zamknięciu o ok. 1% i tylko nieco mniej w przypadku pszenicy. W Paryżu przeceny kukurydzy i rzepaku były minimalne (-0,25 eur/t), podczas gdy pszenica (najbliższa seria) podrożała o niespełna 1 eur/t.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż

Dzisiaj (09-10-2015) nastąpi rozstrzygnięcie kolejnego przetargu na zakup pszenicy, organizowanego przez egipski GASC. Poprzednie przetargi wygrywała pszenica rosyjska, w mniejszym zakresie ukraińska i tylko 1 partia (60 tys. ton) dotyczyła pszenicy francuskiej.

Jak przypomina Andrzej Bąk z e-WGT, w piątek, o godz. 18:00 naszego czasu, amerykanie opublikują comiesięczną prognozę, która pozwoli na nowo spojrzeć na światowy i amerykański rynek zbóż i oleistych. Październikowe prognozy są dużo bardziej wiarygodne (od tych wcześniejszych) w szacowaniu produkcji amerykańskiej soi i kukurydzy, a tym samym bilansu na świecie, ponieważ w chwili przygotowywania raportu zbiory amerykańskie są już mocno zaawansowane. Stąd też raport z października jest jednym z najważniejszych w roku i jest źródłem dużej zmienności cen.

USDA publikowała w czwartek cotygodniowy raport o zamówieniach eksportowych

Kukurydza (USA): Raport pokazał słabe dane dla amerykańskiej kukurydzy, spodziewano się rezerwacji na 550-750 tys. ton, podczas gdy faktycznie zarezerwowano tylko 467 tys. ton. Obecne zobowiązania eksportowe (wywózki i zamówienia) stanowią tylko 72% tych z sezonu poprzedniego.


Soja (USA): Blisko dwukrotnie większe od oczekiwań dane, dotyczyły soi. W ostatnim tygodniu eksport netto wyniósł 2,28 mln ton, oczekiwano 0,7-1,2 mln ton. Jest to wynik realizacji dużego umowy ramowej podpisanej przez premiera Chin, podczas niedawnej wizyty w USA.

Pszenica (USA): Niezła była także sprzedaż tygodniowa amerykańskiej pszenicy (rezerwacje eksportowe netto). Oczekiwano rezerwacji w przedziale 175-375 tys. ton, podczas gdy raport pokazał wielkość 293,1 tys. ton. Skumulowany eksport jest o 17% mniejszy, niż był w 18 tygodniu w 2014 roku. Sezon gospodarczy dla pszenicy zaczyna się w USA 1 czerwca, podczas gdy w UE 1 lipca.

Oczekiwania rynkowe w stosunku do, publikowanej dzisiaj, październikowej prognozy USDA


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Pszczoły aż z 200 uli mogły zginąć - ku przestrodze
 • Pszczoły aż z 200 uli mogły zginąć - ku przestrodze

  Świadomość rolników jest coraz większa jak ważną rolę pełnią pszczoły. Tylko w tym roku z uwagi na brak pszczół w niektórych województwach były przewożone one z lubelskiego czy...
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Dlaczego drożeje paliwo?
 • Dlaczego drożeje paliwo?

  Polscy kierowcy są zaniepokojeni postępującym wzrostem cen benzyny i oleju napędowego na stacjach paliwowych. W mediach pojawiają się błędne spekulacje, że przyczyną może być nowy „podatek...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa

  W styczniu 2018 r. pod wpływem zwiększonego zapotrzebowania na podstawowe środki produkcji oraz rosnących cen surowców energetycznych w handlu globalnym, ceny na krajowym rynku wyraźnie wzrosły.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl