Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Zboża kontynuowały spadki (16.09.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W czwartek FED ogłosi swoją decyzję w sprawie stóp procentowych. Analitycy spodziewają się...

W czwartek FED ogłosi swoją decyzję w sprawie stóp procentowych. Analitycy spodziewają się silnego umocnienia amerykańskiej waluty w przypadku, pierwszej od 9 lat, podwyżki stóp. Droższy dolar przełoży się automatycznie na niższe wyceny amerykańskich kontraktów - zauważa Andrzej Bąk z e-WGT.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż

Najbliższe serie pszenicy straciły wczoraj 1,3% w Chicago i o 0,7% (-1,25 eur/t) w Paryżu. Kukurydza, także najbliższe serie, potaniała w środę o 1,3% na CBoT i o 1,5% (-2,5 eur/t) na Matif.

W środę publikowane były w USA ważne raporty. Tygodniowe dane EIA były prowzrostowe dla kukurydzy, ponieważ pokazały wzrost produkcji bioetanolu i jednoczesny spadek zapasów do poziomu najniższego od grudnia 2014 r.

W kolejnym raporcie FSA (Farm Service Agency) pokazano wzrost areału amerykańskiej kukurydzy w stosunku do danych sierpniowych. FSA zbiera dane wyłącznie od farm korzystających z ubezpieczenia upraw, ale dane te mają wpływ na oficjalne prognozy USDA, które zdaniem analityków mogą zostać skorygowane w górę. Pamiętamy, że piątkowe cięcie prognoz produkcji amerykańskiej kukurydzy spowodowało wybicie w górę na rynku zbóż i w mniejszym stopniu oleistych.

W USA rozpoczęły się zbiory kukurydzy i soi, pogoda jest korzystna, a rosnąca w szybkim tempie podaż będzie wywierać presję spadkową na ceny.

Światowy rynek pszenicy dotknęła w tym sezonie „klęska urodzaju”. Dobre lub bardzo dobre zbiory odnotowali główni eksporterzy pszenicy. Tani surowiec z krajów Basenu Morza Czarnego dyktuje światowe ceny.

Iran, który na początku tego roku ogłosił, że nie planuje zagranicznych zakupów pszenicy, teraz poinformował, że posiada 10 mln ton zapasów, podkreślając obfite zaopatrzenie globalne.


Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl