Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Zdecydowana przecena kontraktów na zboża i kompleks sojowy (16.02.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Inwestorzy postanowili zrealizować zyski z ostatniej fali wzrostowej notowań amerykańskiej...

Inwestorzy postanowili zrealizować zyski z ostatniej fali wzrostowej notowań amerykańskiej kukurydzy i pszenicy. Ceny tych kontraktów spadły o 1,4%-1,5%, na zamknięciu czwartkowej sesji i tracą nadal dzisiaj, podczas notowań nocnych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

Jest to na razie typowa korekta techniczna, w trwającym od grudnia trendzie wzrostowym. Kontraktom w Chicago nie pomogła nawet wczorajsza silna przecena dolara względem euro, ani dobre dla pszenicy i soi dane eksportowe. Podobna skala przeceny objęła wczoraj kontrakty na kompleks sojowy. Najbliższa seria soi potaniała o 1,65% na zamknięciu, a dzisiaj wybiła się w dół z zakresu trwającej tydzień konsolidacji. Fundusze hedgingowe były w czwartek sprzedającym netto: 10 tys. kontraktów na soję, 9 tys. na kukurydzę i 5 tys. na pszenicę.

Notowania na Euronext

Także w Paryżu doszło w czwartek do lekkiej realizacji zysków, której sprzyjało umocnienie się euro w stosunku do usd. Skala przecen unijnych kontraktów była niewielka, ponieważ w czasie gdy zamykała się giełda w Paryżu, za oceanem pszenica jeszcze drożała lekko, a kukurydza i soja notowane były na tylko symbolicznych minusach. W piątek giełda w Paryżu reaguje spadkami na to co działo się w czwartek i dzieje dzisiaj w Chicago.

Jak wskazuje Andrzej Bąk z e-WGT, publikowane w czwartek, tygodniowe dane USDA o zamówieniach eksportowych netto, okazały się być były powyżej oczekiwań dla amerykańskiej pszenicy i soi. W przypadku kukurydzy zamówienia na sezon obecny (2016/17) były gorsze niż przewidywano, ale zamówienia na sezon 2017/18 przekroczyły oczekiwania rynku.

W ostatnim tygodniu eksport pszenicy unijnej wyniósł 263,6 tys. ton, co daje od początku sezonu 15,54 mln ton, w porównaniu do 16,85 mln ton, w analogicznym okresie przed rokiem. Do tej pory wyeksportowano poza UE tylko 2,9 mln ton jęczmienia, w porównaniu do 6,8 mln ton w analogicznym czasie w sezonie 2015/16.

Egipt ogłosił w czwartek przetarg na zakup pszenicy, którego wyniki będą znane dzisiaj.

Japonia zakupiła wczoraj na przetargu 87,4 tys. ton amerykańskiej pszenicy.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl