Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż. Pogoda nadaje ton kontraktom na zboża w USA (15.04.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W środę na giełdzie w Chicago można było zaobserwować powtórkę sytuacji z sesji...

W środę na giełdzie w Chicago można było zaobserwować powtórkę sytuacji z sesji poprzedniej. Padające na wielu obszarach upraw w USA deszcze oraz prognoza kolejnych, przeszkadzają w terminowym wysiewie kukurydzy. Może to wpłynąć na utratę części hektarów na rzecz upraw z późniejszym terminem siewu (np. soja). Jest to czynnik, który kolejny już dzień wspiera wzrosty kukurydzy na CBoT.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jak podaje Andrzej Bąk z e-WGT, notowania najbliższej serii na kukurydzę wzrosły w środę o 0,7%, pomimo wczorajszego raportu EIA, pokazującego spadek przerobu kukurydzy na etanol do poziomu najniższego od października i jednoczesny wzrost zapasów. Jednak wczorajsze kilkuprocentowe wybicie na rynku ropy zneutralizowało złe dane i pociągnęło w górę notowania etanolu.

Deszczowa pogoda, która zagraża amerykańskiej kukurydzy, jest zarazem bardzo korzystna dla doświadczonych suszą upraw pszenicy w tym kraju. Stąd też kontrakty na pszenicę notowane na CBoT i pozostałych amerykańskich giełdach traciły w środę 3-sesję z rzędu. Najbliższa seria pszenicy w Chicago potaniała wczoraj 1,4% i ok. 7% od początku tygodnia.

Notowania amerykańskiej soi wzrosły w środę 0,5% po dobrych amerykańskich danych na temat przerobu w marcu. Dane miesięczne NOPA były większe od oczekiwań rynku i potwierdziły duży popyt krajowy na soję wspierając ceny futures. Z drugiej jednak strony oznacza to wzrost produkcji śruty sojowej, stąd też kontrakt na śrutę stracił wczoraj na wartości, seria najbliższa potaniała 0,7%.

Trwające zbiory soi w Ameryce Południowej (zakłócane ostatnio przez deszcze) i oczekiwania ogromnej produkcji w USA wywierają stałą presję spadkową na ceny.

Notowania unijnych zbóż ponownie naśladowały zachowanie giełdy w Chicago. Pszenica na Matif potaniała (najbliższa seria) o 1,5 euro (-0,8%) do 185,25 eur/t. Najbliższa seria kukurydza w Paryżu podrożała w środę o 0,5 euro (+0,3%) do 165,5 eur/t.

Czytaj dale na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl