Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż. Welotygodniowe maksima na giełdach (6.10.15)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


We wtorek inwestorzy finansowi kupowali masowo, nisko wyceniane, kontrakty na towary, nic nie...

We wtorek inwestorzy finansowi kupowali masowo, nisko wyceniane, kontrakty na towary, nic nie robiąc sobie ze spowolnienia światowej gospodarki. Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę dla światowej gospodarki, z 3,3% wzrostu PKB (miesiąc temu), do 3,1% PKB. Jak zauważa Andrzej Bąk z e-WGT, będzie to najwolniejsze tempie wzrostu od czasu recesji w 2009 roku.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż

Notowania pszenicy (najbliższa seria) wybiły się wczoraj w górę o 2,1% w Chicago i o 1,7% na Matif. Najbliższe serie kukurydzy podrożały w zakresie 1,2%-CBoT i 1,4%-Matif.

Liderem wzrostów była jednak ponownie ropa. Notowania ropy Brent wzrosły we wtorek o ponad 5% i przekroczyły psychologiczny poziom 50 usd za baryłkę, po tym jak pojawiły się dane o mniejszej produkcji i zapasach w USA. Wyższe ceny ropy, pośrednio poprzez bioetanol i oleje roślinne, ciągną za sobą także zboża i oleiste.

Notowania soi

Notowania soi oparły się presji wzrostowej za sprawą bardzo dobrego  raportu USDA, pokazującego lepszą kondycję upraw i wyższe niż zwykle tempo amerykańskich zbiorów. Notowania soi (także śruty sojowej), wprawdzie zaczęły dzienną sesję w Chicago od ponad 1% wzrostu, to jednak dzień zakończyły już tylko na minimalnym plusie.

Oprócz czynników płynących z zewnątrz, nadal na rynku pszenicy widoczne jest ryzyko pogodowe, dotyczące głównie Australii i Basenu Morza Czarnego i w mniejszym stopniu USA, gdzie z powodu suszy opóźnione są zasiewy odmian ozimych.

Nie brakowało także prowzrostowych informacji dotyczących kukurydzy. Poniedziałkowy raport Crop Progress pokazał wolniejsze od oczekiwań tempo zbiorów amerykańskiej kukurydzy, zaawansowane w 27% (32%-średnia pięcioletnia). Dodatkowo ukraiński AgroConsult oszacował, że Ukraina zmniejszy do 16 mln ton eksport kukurydzy, co stanowi redukcję o 21% rok do roku.


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl