| Autor: redakcja1

Bezrobocie w Polsce będzie spadać

Dalszy spadek bezrobocia – to prognoza dla Polski według Komisji Europejskiej.

Bezrobocie w Polsce będzie spadać
Komisja Europejska szacuje, że w 2018 roku wzrost gospodarczy Polski w 2018 r. wyniesie 4,3 proc. To o jedną dziesiątą punktu procentowego więcej, niż przewidywano w lutym - wynika z opublikowanego raportu KE.
 
Bezrobocie ma sukcesywnie spadać: stopa bezrobocia utrzymywała się w 2017 r. na poziomie 4,9 proc.; prognozy na 2018 r. to 4,1 proc., a na 2019 r. to 3,9 proc., czego efektem ma być wzmocnienie wzrostu płac.

Polska utrzymuje się w europejskiej czołówce krajów z najniższym bezrobociem. W Unii Europejskiej osiągnęła poziom 7,1%. 
 
W marcu br. stopa bezrobocia w 28 krajach Unii Europejskiej wyniosła 7,1%, utrzymując się na tym samym poziomie co przed miesiącem.
 
Polska znalazła się na 7. miejscu wśród krajów o najniższej stopie bezrobocia, ze wskaźnikiem na poziomie 4,4%. W stosunku do lutego br. stopa bezrobocia utrzymała się na tym samym poziomie. W porównaniu do marca 2017 roku jest mniejsza o 0,7 pkt. proc. (wynosiła wtedy 5,1%).
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!