| Autor: redakcja1

Bezrobocie w sierpniu spadło do 4,8 proc. – to jeszcze lepszy wynik niż wskazywały szacunki!

Główny Urząd Statystyczny podał, że w sierpniu stopa bezrobocia wyniosła 4,8 proc. „To jeszcze lepszy wynik niż wskazywały wstępne szacunki. Takich liczb nie widzieliśmy od ponad trzech dekad” – zwraca uwagę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Bezrobocie w sierpniu spadło do 4,8 proc. – to jeszcze lepszy wynik niż wskazywały szacunki!
GUS poinformował w piątek, że w sierpniu stopa bezrobocia wyniosła 4,8 proc. To oznacza, że ostatecznie poziom ten był o 0,1 pkt proc. niższy niż przewidywały wstępne szacunki MRiPS na początku miesiąca.
- Tak historycznie niski wskaźnik nie jest tylko efektem sezonowości, wynikającym z pojawienia się w okresie letnim większej liczby ofert pracy, ale przede wszystkim działań rządu. W pandemii wspieraliśmy skutecznie firmy, by nie musiały sięgać po ostateczne rozwiązanie, czyli zwolnienia pracowników. Zależało nam na tym, by ochronić jak najwięcej miejsc pracy. Jak widać ten egzamin zdaliśmy – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w sierpniu 806,9 tys. wobec 810,2 tys. osób w lipcu.
 


Tagi:
źródło: