| Autor: kkj6

Branża rybna nie zarobi podczas nadchodzących świąt

Okres tuż przed świętami to czas, kiedy większość przedsiębiorstw liczy na większe zyski. Niemniej jednak Polacy będą robić przemyślane zakupy.

Branża rybna nie zarobi podczas nadchodzących świąt

Każdego roku jednym z głównych sektorów, które odnotowują wzmożony popyt przed Wielkanocą jest branża rybna. Niestety w tym roku dużych zysków nie będzie. Powodem zaistnienia takiej sytuacji jest znaczny wzrost cen produktów.


No cóż, nie tylko drogie artykuły wpływają negatywnie na rozwój branży, ale również zbyt mała ilość ryb, bo zarówno połowy śledzi jak i makreli zostały ograniczone.


Z podobnym dylematem boryka się również branża drobiarska, ale w tym wypadku zakłady liczą na wzrost sprzedaży w maju, kiedy zaczyna się sezon grillowania.


Także sektor bakalii prognozuje wzmożony popyt, który spowodowany jest zakorzenioną tradycją przygotowania potraw świątecznych. To właśnie podstawowymi składnikami ciast są bakalie.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!