| Autor: kkj6

Co w końcu z tymi stawkami dla lekarzy weterynarii?

Podwyżki dla weterynarzy mogą mieć znaczący wpływ na wzrost ceny mięsa. Co więcej, otóż projekt ustawy jest już gotowy i ma zostać wprowadzony w przyszłym miesiącu.

Co w końcu z tymi stawkami dla lekarzy weterynarii?


Podwyżki mają dotyczyć opłat za usługi wykonywane przez weterynarzy w godzinach wieczornych bądź nocnych. Zmiana dotyczy także tego, że weterynarz pobierałby opłaty za każdą badaną sztukę, a nie jak to było dotychczas, według stawki godzinowej.


Jak uważają specjaliści, rozporządzenie tego typu to wielki krok do tyłu dla naszego kraju. Kilka lat temu obowiązywały podobne przepisy i niestety doprowadziło to do nadużyć w Inspekcji Weterynaryjnej.


Niemniej jednak zmiana przepisów wpłynie znacząco na poprawę zarobków weterynarzy i to aż dwukrotnie.


Niestety istnieją obawy obniżenia konkurencyjności polskiego mięsa na rynku wewnętrznym i zewnętrznym, która i tak już jest w opłakanym stanie.


Wzrost opłat badania mięsa będzie miało diametralny wpływ na wzrost kosztów utrzymania firmy. W wyniku czego ucierpieć mogą sami konsumenci, których kilkuprocentowe podwyżki w sklepach dotkną bezpośrednio.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!