| Autor:

Niska emerytura rolnika

Obecnie emerytura przydzielana z KRUS-u jest nawet dwukrotnie niższa od emerytury przydzielonej z ZUS-u, a od górniczej emerytury aż czterokrotnie.


W związku z zaistniałą sytuacją eksperci biją na alarm. Jak sami twierdzą, za takie pieniądze na starość nie można wyżyć. Tym bardziej, że oprócz żywności, bieżących opłat i ubrań, często potrzebne są leki, które jak wiadomo nie należą do tanich.

 

Obecnie przeciętna emerytura rolnika wynosi 850zł brutto na miesiąc gdzie z ZUS-u jest to 1766zł brutto. To duży cios dla rolników ciężko pracujących przez całe życie. Niestety nie ma się czemu dziwić. Składki na KRUS są o wiele niższe niż składki wpłacane do ZUS-u. Dlatego też przelicznik stosowany po latach pracy pokazuje smutną prawdę.

 

Nie pomoże tu nic innego, jak podwyższenie miesięcznych składek na KRUS oraz przeprowadzenie odpowiedniej reformy, która pozwoli na wprowadzenie radykalnych zmian usprawniających pracę KRUS-u.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!