| Autor: redakcja1

Ogólnopolski Festiwal Wieprzowiny już za nami

W dniu 9 września bieżącego roku w miejscowości Drzeczkowo, w województwie wielkopolskim odbyła się ostatnia już w tym roku edycja Festiwalu Wieprzowiny.

Ogólnopolski Festiwal Wieprzowiny już za namiTradycyjnie już głównym organizatorem tej imprezy był Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych – Izba Gospodarcza przy współpracy z Gminą Osieczna oraz Powiat Leszczyński Spółdzielnia Grupy Wielkopolskie.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a patronat medialny sprawował m.in. Twój portal Rolniczy Gospodarz.pl.

Przybyłe na festiwal osoby miały okazję do obejrzenia pokazów kulinarnych, w których uczestniczyli urzędnicy i przedstawiciele władzy oraz degustacji przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich potraw z mięsa wieprzowego.

Podczas imprezy każdy z uczestników mógł wziąć udział w seminarium o wartościach odżywczych oraz kulinarnych tego gatunku mięsa.
 
Poza tym można było zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy, nauczyć się prawidłowej resuscytacji oraz dowiedzieć się o tym, jak i co robić w razie wypadku.

Ponadto przygotowano również
Powiatowe Spotkanie Seniorów w ramach "Dni Integracji Seniorów Mieszkańców Gmin Powiatu Leszczyńskiego”, a także dla chcących sprawdzić swoją kondycję – bieg pod hasłem "Biegam, formę trzymam i mięso wieprzowe wcinam".

Oczywiście znalazło się i coś dla ducha. Każdy mógł zobaczyć różnego rodzaju występy artystyczne. Swoje umiejętności wokalne, taneczne i muzyczne zaprezentowały takie zespoły jak Orkiestra Dęta z Osiecznej, zespoły regionalne, Mażoretki czy zespół disco polo – Fanatic. Tym razem gwiazdą wieczoru był zespół Vox.
 
Festiwal Wieprzowiny został sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

 Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!