| Autor: kkj6

Po zmianie podatku VAT nie wszystkie sklepy zwiększą ceny

Zmiana podatku VAT z 7% na 8% i z 22% na 23% straszy nie tylko klientów, ale i właścicieli sklepów. Dlatego też, część z nich na razie nie decyduje się na podwyżki.


Nowy podatek VAT jak na razie zamiast zysków przynosi same problemy. No cóż, małe sklepy mogą sobie pozwolić na szybką i tanią zmianę cen. Jednak duże markety nie ukrywają, że to dla nich poważny kłopot.

Nic w tym dziwnego, skoro zmiana wszystkich etykiet w sklepie, w którym to stoją dziesiątki półek, a na nich setki produktów jest bardzo czasochłonna i kosztowna. Dlatego też część hipermarketów przynajmniej przez jakiś czas pozostawi stare ceny. W końcu firmy wolą otrzymać mniejsza marżę niż zmieniać wszystko przez co mogą odstraszyć klientów.

W niektórych przypadkach pozostanie przy starych cenach jest oczywiście dobrym chwytem marketingowym. Niemniej jednak po jakimś czasie zmiany będą musiały zostać wprowadzone bo zyski mogą czasem mocno się zmniejszyć.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!