Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Pozbycie się zbędnych kilogramów jednym z najpopularniejszych postanowień noworocznych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Przy postanowieniach noworocznych najważniejsze jest ustalenie rzeczywistego celu i powolne,...

Przy postanowieniach noworocznych najważniejsze jest ustalenie rzeczywistego celu i powolne, ale systematyczne dążenie do niego. Odchudzanie może być rozłożone na kilka miesięcy. Nie powinno również wiązać się ze skrajnościami i dużymi wyrzeczeniami. Postępy warto zapisywać, a analiza notatek powinna być najlepszą motywacją.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ze statystyk wynika, że ponad połowa Polaków chętnie robi postanowienia noworoczne, natomiast gorzej jest z ich wykonaniem. Zdecydowana większość osób poddaje się już po kilka tygodniach, co może prowadzić do frustracji.
 
Dobrym sposobem jest zrobienie sobie takiego rachunku sumienia i zastanowienie się, co byśmy chcieli docelowo osiągnąć. Zazwyczaj większość z nas myśli o tym, żeby zrzucić dodatkowe kilogramy, albo zwiększyć masę mięśniową. I tutaj warto przede wszystkim ustanowić sobie ten cel realny, czyli ile chcemy schudnąć i od razu wyznaczmy sobie termin na realizację. Bo na przykład założenie, że schudniemy 10 kg w dwa tygodnie czy w miesiąc to jest absurdalne – mówi agencji Newseria Lifestyle Daria Łukowska, dietetyk, ekspert marki Sante.
 
W realizacji postanowień najważniejsze jest realistyczna ocena własnych możliwości. Warto również zapewnić sobie wsparcie innych osób – najlepiej takich, które także mają podobne cele lub doświadczenie w tej dziedzinie. By skutecznie zmienić swoją sylwetkę i polepszyć samopoczucie warto również skonsultować się ze specjalistą. Dietetyk może nam pomóc chociażby we wprowadzaniu właściwych nawyków żywieniowych, które są podstawą skutecznego odchudzania.
 
Warto rozpisać sobie cele długo- i krótkoterminowe. Długoterminowo chcemy schudnąć 20 kg w rok, a krótkoterminowo – co zrobimy w tym celu? Czyli w styczniu nie będziemy jeść słodyczy, krok po kroku kontrolować masę ciała i zobaczyć, w którą stronę to idzie. Podobnie z aktywnością fizyczną. Jeżeli postanowimy sobie, że będę ćwiczyć, to musimy konkretnie rozpisać, co będziemy ćwiczyć, kiedy, gdzie, jak często w tygodniu, co chcemy osiągnąć, w jaki sposób będziemy mierzyć nasze postępy. To jest bardzo ważne, żebyśmy się nie zniechęcili – podkreśla Daria Łukowska.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • W szponach wiecznej diety
 • W szponach wiecznej diety

  57% kobiet i 17% mężczyzn robiących noworoczne postanowienia 2017/2018 ma lub miało zamiar schudnąć. Utrata zbędnych kilogramów od lat jest w ścisłej czołówce pożądanych zmian w życiu...
 • O diecie w internecie
 • O diecie w internecie

  Tematyka związana z żywnością i dietami to jedno z bardzo popularnych zagadnień poruszanych w internecie. W sytuacji, gdy swoje przepisy i porady dietetyczne może publikować każdy bez względu...
 • Tłustoczwartkowy pączek
 • Tłustoczwartkowy pączek

  Pączek to symbol kończącego się karnawału i tradycji związanej z Tłustym Czwartkiem. Jest też znakomitym smakołykiem kuszącym w tym czasie nawet największych przeciwników „pustych...
 • Pozbycie się zbędnych kilogramów jednym z najpopularniejszych postanowień noworocznych
 • Pozbycie się zbędnych kilogramów jednym z najpopularniejszych postanowień noworocznych

  Przy postanowieniach noworocznych najważniejsze jest ustalenie rzeczywistego celu i powolne, ale systematyczne dążenie do niego. Odchudzanie może być rozłożone na kilka miesięcy. Nie powinno...
 • Problem nadwagi dotyczy 60% Polaków
 • Problem nadwagi dotyczy 60% Polaków

  Nadprogramowe kilogramy są problemem ponad połowy mieszkańców Polski. Przyczyną jest nieodpowiednia dieta, zbyt mała dawka aktywności fizycznej i niewłaściwe nawyki dotyczące stylu życia.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl