| Autor: redakcja1

Sytuacja hydrologiczna w Polsce. Będzie wietrznie i ślisko (30.10.2017)

Zarządy Gospodarki Wodnej na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych. Gospodarka prowadzona na zbiornikach administrowanych przez regionalne zarządy gospodarki wodnej uwzględnia prognozy pogody. Zbiorniki dysponują rezerwami i są przygotowane na przyjęcie ewentualnych wód opadowych lub roztopowych.

Sytuacja hydrologiczna w Polsce. Będzie wietrznie i ślisko (30.10.2017)
Sytuacja hydrologiczna na obszarze administrowanym przez RZGW w Gliwicach
 
Wodowskazy w regionie Małej Wisły: Zanotowano przekroczenia stanów ostrzegawczych na 2 stacjach (Jawiszowice o 74 cm i Kozłowa Góra o 2 cm) i stanów alarmowych na 2 stacjach (Brynica o 32 cm i Mizerów-Borki o 10 cm).
 
Wodowskazy w regionie Górnej Odry: Brak przekroczeń stanów ostrzegawczych i alarmowych.
 
Sytuacja hydrologiczna na terenie RZGW w Gliwicach jest kontrolowana na bieżąco.
 
Sytuacja hydrologiczna na obszarze administrowanym przez RZGW we Wrocławiu
 
Stany wód na wodowskazach środkowej Odry układają się w strefie stanów średnich i wysokich.
 
Stany wód na wodowskazach układają się w strefie stanów niskich, średnich, wysokich, ostrzegawczych i alarmowych. Stan ostrzegawczy przekroczony został w dziesięciu przekrojach wodowskazowych w zlewniach rzek: Straduni, Ślęzy, Baryczy, Bobru i Nysy Łużyckiej. Stan alarmowy przekroczony został w dwóch przekrojach wodowskazowych w zlewni rzeki Baryczy. W miniony weekend miały miejsce opady deszczu, maksymalne łączne sumy opadów (27-30.10.2017r.) odnotowano w zlewniach: Nysy Łużyckiej (116 mm po stronie czeskiej, 29 mm po stronie polskiej), Bobru – 114 mm, Nysy Kłodzkiej (71 mm po stronie polskiej, 49 mm po stronie czeskiej), Kwisy – 65 mm, Osobłogi – 33 mm, Bystrzycy – 28 mm, Widawy – 28 mm, Małej Panwi – 27 mm, Kaczawy – 26 mm, Stobrawy – 24 mm, Baryczy – 24 mm, Ślęzy – 22 mm, Obrzycy – 18 mm, w pozostałych zlewniach poniżej 10 mm. W wyniku opadów deszczu odnotowane były krótkotrwałe wzrosty stanów wód w górnych odcinkach cieków. Aktualnie obserwowany jest wzrost stanów wód w dolnych partiach cieków.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: