| Autor: redakcja1

Sytuacja hydrologiczna w Polsce. Będzie wietrznie i ślisko (30.10.2017)

Zarządy Gospodarki Wodnej na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych. Gospodarka prowadzona na zbiornikach administrowanych przez regionalne zarządy gospodarki wodnej uwzględnia prognozy pogody. Zbiorniki dysponują rezerwami i są przygotowane na przyjęcie ewentualnych wód opadowych lub roztopowych.

Sytuacja hydrologiczna w Polsce. Będzie wietrznie i ślisko (30.10.2017)
Sytuacja hydrologiczna na obszarze administrowanym przez RZGW w Szczecinie
 
Stany wody na wodowskazach Odry granicznej układają się w strefie stanów średnich, w Gozdowicach - w dolnej strefie stanów wysokich, w Widuchowej - w strefie stanów wysokich z tendencja wzrostową.
 
Stany wody w ujściowym odcinku Odry i na Zalewie Szczecińskim wykazują tendencję wzrostową w strefie stanów alarmowych. Na rz. Inie - stany wody układają się w strefie stanów wysokich z nieznaczną tendencją wzrostową.
 
Stany wody na odcinku wybrzeża morskiego wahają się w strefie stanów alarmowych i ostrzegawczych.
 
Stany rzek Przymorza Zachodniego przeważnie wykazują tendencję wzrostową w strefie stanów wysokich, w Bardach (Parsęta) i Korzybiu (Wieprza) - w strefie stanów ostrzegawczych.
 
Obserwowane stany wód mogą powodować lokalne podtopienia, głównie w rejonach portów i przystani lub terenów położonych bezpośrednio przy akwenach wodnych.
 
Zgodnie z prognozą IMGW silny wiatr północno-zachodni początkowo będzie się utrzymywać. W godzinach popołudniowych i wieczornych stopniowo zacznie słabnąć.
 
W ciągu najbliższej doby na wybrzeżu RP poziomy wody początkowo będą się utrzymywać powyżej stanów alarmowych z tendencją spadkową. W ujściu Odry, na Zalewie Szczecińskim poziomy wody będą się wahać powyżej stanów alarmowych, z tendencją spadkową od godzin wieczornych. Na rzekach Przymorza stany wody będą się wahać w strefie stanów wysokich i powyżej stanów ostrzegawczych.
 
Na terenie administrowanym przez RZGW w Szczecinie sytuacja monitorowana jest na bieżąco.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: