| Autor:

Zaostrzona kontrola przy składaniu wniosków na programy promocyjne przez ARR

Przed wysłaniem wniosków do Brukseli odnoszących się do programów promocyjnych, Agencja Rozwoju Rolnictwa będzie je dokładniej sprawdzać.


Co więcej, otóż będzie wysyłany tylko jeden wniosek dotyczący konkretnej branży. Zaostrzona selekcja złożonych wniosków będzie dotyczyła merytorycznej spójności, ich efektywności, kosztów, a także przełożenia kosztów na ich efektywność. W związku z tym zostaną wysyłane tylko te wnioski, które według ARR będą miały największą szansę na pozyskanie unijnych dotacji.


Poza tym Komisja Europejska preferuje składanie wniosków wielonarodowych, a więc zachęca wnioskodawców do opracowywania oraz składania dokumentów wraz z innymi krajami członkowskimi. Spośród krajów, które są od niedawna we Wspólnocie Polska najwięcej korzystała z dotacji na programy promocji żywności. Dlatego też, program „Stawiam na Mleko” kosztował najwięcej spośród wszystkich 13 programów, bo aż 10 mln euro.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!