| Autor: redakcja1

Zbiorowy pozew rybaków przeciw MRiRW

W związku z rozporządzeniem dotyczącym podziału kwoty połowowej ryb, która będzie obowiązywała od nadchodzącego roku, rybacy przygotowują w tej sprawie zbiorowy pozew przeciw ministerstwu rolnictwa.

Zbiorowy pozew rybaków przeciw MRiRW
Zdaniem rybaków, są one zbyt niskie, a w szczególności te dotyczące śledzia czy łososia, co w rezultacie może doprowadzić do upadku sektora rybackiego. W związku z tym przedstawiciele tej branży chcą w trybie pilnym spotkać się z reprezentantami MRiRW w celu znalezienia kompromisu.
 
Według niniejszego rozporządzenia kwoty połowowe obowiązujące od stycznia 2012 roku będą zmniejszone o niemal 50 procent w odniesieniu do łososia bałtyckiego i o 20 procent w stosunku do śledzia.
 
Jednakże o 4 tysiące ton zostanie zwiększony limit na połów dorsza i wyniesie 20 tysięcy ton, ale w tym roku ten gatunek ryby łowiło jedynie 200 kutrów, a od następnego ma to być aż 3 razy więcej. Jak zatem widać te kilka tysięcy ton więcej to tylko kropla w morzu potrzeb.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!