| Autor: pomltd

Agregat Brodnica 2L hydraulicznie składany - nowość firmy POM Ltd.

Firma POM Ltd., specjalizująca się w produkcji wysokiej klasy maszyn rolniczych i leśnych oraz konstrukcjach stalowych, prezentuje swoją kolejną propozycję produktową. Tym razem jest to głęboko zmodernizowana wersja agregatów - agregat Brodnica 2L hydraulicznie składany.

Agregat Brodnica 2L hydraulicznie składany - nowość firmy POM Ltd.

Agregaty Brodnica 2L stanowią głęboko zmodernizowaną wersję (Lifting) wcześniejszych agregatów Brodnica 2W (z wałkiem przednim) o symbolach U709/W i U651/W o szerokościach roboczych 3,7 do 5,6 m.

W agregatach typu L zwiększono szerokość sekcji środkowych 1,4 do 1,5 m przez co szerokość największego modelu wzrosła z 5,6 m do 6m. Po złożeniu z poziomowaniem skrajnych sekcji w położenie transportowe, żadna z maszyn nie przekracza dopuszczalnej szerokości transportowej 3 m.


Podstawowym wyposażeniem maszyny jest 4-belkowy kultywator (3 lub 4-sekcyjny) wyposażony w żeby sprężynowe lekkie w podziałce 100 mm o przekroju 32x10 lub opcjonalnie 45x10, dzięki czemu może być on użyty na cięższe gleby, a także do upraw pośrednich np.: przykrycia gnojowicy, likwidacji chwastów po uprawie pożniwnej, likwidacji poplonów itp.

Kultywator poprzedza wał kruszący płaskownikowy o średnicy 380 mm. Z tyłu natomiast znajduje się podwójny wał strunowy z możliwością odłączenia jednego rzędu. Dodatkowo na belce ramy głównej zamontowano spulchniacze śladów. Regulacja głębokości pracy zębami kultywatora odbywa się za pomocą otworów przetyczkowych, natomiast kopiowanie głębokości pracy na sekcjach wałów.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!