| Autor: mikolaj

CLAAS VARIO to perfekcyjne cięcie o dużych szerokościach roboczych

CLAAS zaprojektował od nowa swoje przyrządy robocze VARIO 1230 i 1080 o dużych szerokościach roboczych i oferuje teraz obydwa modele z nowym wyposażeniem.

CLAAS VARIO to perfekcyjne cięcie o dużych szerokościach roboczych
Przyrządy żniwne CLAAS VARIO 1230 i 1080 z nowym wyposażeniem

Nowe urządzenia tnące VARIO są przede wszystkim przeznaczone do zbiorów zbóż i rzepaku oraz  charakteryzują się szczególnie wysoką wytrzymałością i szybkością pracy w różnych warunkach zbiorów. Podczas konstruowania przyrządów najważniejsze było zwiększenie wydajności, elastyczności pracy i zwiększenie komfortu operatora.
 
Długości stołu regulowana w zakresie 700 mm

Tak, jak przy mniejszych przyrządach roboczych VARIO również przy modelach 1230 i 1080 istnieje możliwość bezstopniowej regulacji długości stołu. Zakres  regulacji stołu wynosi od -100 mm do 600 mm. Operator może wygodnie regulować długość stołu za pomocą drążka jezdnego i w każdej chwili dostosować do zboża o krótkiej lub długiej słomie oraz do innych upraw jak np. rzepaku. Także w przypadku zbóż charakteryzujących się silnym wyleganiem poprzez prawidłową długość stołu można uzyskać ciągły przepływ materiału.  
 
Dzielony dzielony ślimak wciągający i nagarniacz

Z uwagi na dużą szerokość roboczą obydwu modeli VARIO 12,30 m i 10,80 m ślimak wciągający i nagarniacz są podzielone ze środkowym ułożyskowaniem. Gwarantuje to spokojną i stabilną pracę, także w ciężkich warunkach roboczych z wilgotnym lub wylęgniętym zbożem lub przy wymagającym zbiorze rzepaku. Ponadto zbierak ślimakowy i nagarniacz są przez to szczególnie wytrzymałe i dzięki temu gwarantują nieustannie wysoką wydajność pracy.
 
Dzielona listwa tnąca z obustronnym napędem

Szczególną zaletą przyrządów żniwnych VARIO jest technologia wykonania napędu ślimaka i listwy tnącej. Oba elementy są napędzane mechanicznie poprzez przekładnię i wał przegubowy. Listwy zespołu tnącego są ponadto podzielone tak, jak nagarniacz i ślimak oraz posiadają obustronny, synchroniczny napęd z lewej i z prawej strony. Dzięki temu zapewniają wysoką stabilność przy wszystkich warunkach zbioru, która przyczynia się do wydajnej pracy modeli VARIO na dużej powierzchni. W środku urządzenia tnącego nakładają się obie listwy zespołu tnącego i umożliwiają czyste cięcie na całej szerokości roboczej.
 
Modele VARIO 1230 i 1080 można używać do wszystkich kombajnów zbożowych CLAAS serii LEXION i będą one dostępne na sezon żniwny w 2017 roku.Tagi:
źródło: