| Autor: WinterWarm

Czyszczenie nagrzewnicy gazowej Winterwarm DXC

Nagrzewnice gazowe DXC zostały stworzone przede wszystkim z myślą o wykorzystaniu w budynkach inwentarskich ferm drobiu.

Czyszczenie nagrzewnicy gazowej Winterwarm DXC
Dzięki zamkniętej komorze spalania środowisko pomieszczenia jest całkowicie oddzielone od układu spalania urządzenia co skutkuje wyeliminowaniem emisji spalin, w tym dwutlenku węgla i pary wodnej, do pomieszczenia.

W każdym generowanym przez człowieka procesie pożądane jest aby przebiegał on bez zakłóceń i z możliwie największą efektywnością. W przypadku ogrzewania obiektów hodowlanych od systemu grzewczego oczekuje się jego wysokiej efektywności i niezaburzonego działania. Są to cechy, którymi wyróżnia się nagrzewnica DXC produkcji Winterwarm B.V. (Holandia).

Budowa nagrzewnicy opiera się na S-kształtnym, bezspoinowym wymienniku ciepła, którego omywa strumień powietrza wytwarzany przez wysokowydajny wentylator. Dzięki zachowaniu wyraźnych odstępów między rzędami wymiennika taka konstrukcja wykazuje cechy wysokiej niewrażliwości na zanieczyszczenia. Podczas cyklu produkcyjnego urządzenie nie wymaga obsługi oraz czyszczenia wymiennika ani żadnych innych jego elementów. Konstrukcja DXC zapewnia zachowanie swoich parametrów wydajności - w tym mocy grzewczej - niezmiennie podczas całego okresu chowu dzięki czemu proces ogrzewania przebiega bez zakłóceń i niedoborów. Dokładne mycie i dezynfekcję przeprowadza się dopiero po zakończeniu cyklu produkcyjnego drobiu. Otwory odpływowe w dolnej ścianie ułatwiają odpływ ocieków po umyciu urządzenia. Wygodny dostęp do urządzenia, niezależnie od strony obsługowej, zapewniają otwierane drzwiczki znajdujące się na trzech ścianach nagrzewnicy (lewa, prawa oraz górna). Czyszczenie można przeprowadzać na sucho przy użyciu miękkiej szczotki lub na mokro – za pomocą myjki ciśnieniowej.

Eliminacja obsługi urządzenia podczas użytkowania znakomicie ułatwia i obniża koszty obsługi urządzeń. Jest to zatem cecha korzystnie wpływająca na efektywność poprzez bezpośrednie obniżenie kosztów obsługi oraz brak zaburzeń cyklu produkcyjnego.

Jeżeli potrzebują Państwo więcej informacji dotyczących czyszczenia nagrzewnicy gazowej Winterwarm DXC, są zainteresowani jej zakupem lub mają inne pytania dotyczące działu ogrzewania naszej firmy zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego z naszymi konsultantami:

- Jacek Stępień, j.stepien@winterwarm.pl, +48 601 717 988

- Kinga Szady, k.szady@winterwarm.pl, +48 507 036 691


Tagi:
źródło: