| Autor: WinterWarm

Niezawodne i ekonomiczne nagrzewnice DXC Winterwarm

Nagrzewnice gazowe z zamkniętą komorą spalania DXC Winterwarm pojawiły się na rynku ponad 13 lat temu i nieprzerwanie od tego czasu cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów na całym świecie.

Niezawodne i ekonomiczne nagrzewnice DXC Winterwarm
Sukces ten został zapoczątkowany w 2007 roku i jest efektem doskonale przemyślanej konstrukcji nagrzewnicy DXC, wyjątkowo dobrze sprawdzającej się w trudnych warunkach hodowli zwierząt. Budowa urządzenia bazuje na sprawdzonych w różnych aplikacjach komponentach, stosowanych wcześniej w urządzeniach przemysłowych i wymagających procesach produkcyjnych wykorzystujących urządzenia Winterwarm oraz na poprzednich modelach urządzeń rolniczych produkowanych od roku 2000. W 2018 roku nagrzewnica DXC została wyposażona w nowy model płyty głównej wykorzystującej najnowocześniejsze technologie kontroli i sterowania oraz obniżającej zużycie energii. Szereg unikalnych funkcji nagrzewnicy udostępnianych jest stopniowo wraz z zakończeniem okresu testów. Potwierdzeniem znakomitej jakości urządzeń DXC jest dwukrotnie przyznany złoty medal Targów Ferma w Łodzi.

Konstrukcja palnika umożliwia zasilanie gazem ziemnym i gazem płynnym (LPG). Wielodyszowy palnik w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanym, S-kształtnym wymiennikiem ciepła jest prostym a jednocześnie niezwykle skutecznym rozwiązaniem. Konstrukcja taka jest przystosowania i znakomicie odporna na warunki panujące w kurniku przez co cechuje ją wysoka niezawodność.

Nagrzewnica DXC nie wymaga czyszczenia podczas cyklu produkcyjnego a jej dezynfekcję przeprowadza się w przerwie między rzutami. Czyszczenie przed rozpoczęciem kolejnego cyklu produkcji nie wymaga szczególnych umiejętności ani nadzwyczajnych środków - użycie myjki ciśnieniowej lub miękkiej szczotki będzie wystarczające.

Wysoka niezawodność urządzeń gwarantowana jest przez producenta – Winterwarm B.V,, którego doświadczenie na europejskim rynku w produkcji wymiennikowych urządzeń grzewczych sięga lat 30-tych. Winterwarm Polska prowadzi okresowe szkolenia dla partnerów zajmujących się dystrybucją i utrzymaniem technicznym naszych urządzeń. Ponadto wymiany większości elementów wrażliwych jak bezpiecznik, przekaźnik czy nawet płyta główna nie wymaga jakichkolwiek narzędzi i może ją wykonać sam użytkownik. Skład części zamiennych znajduje się w Polsce, w magazynie w Swarzędzu (woj. Wielkopolskie), a dzięki unifikacji podzespołów dostępność części zamiennych jest bardzo duża.

Ekonomia

Wybór nagrzewnic gazowych z zamknięta komorą spalania DXC Winterwarm do ogrzewania pomieszczeń inwentarskich jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem pod wieloma względami.

Począwszy od wyboru paliwa do ogrzewania obiektu, gaz (płynny lub ziemny) cechuje się najmniejszym wpływem na środowisko. Jest to korzyść nie tylko dla przyszłych pokoleń, które będą żyły w czystszym środowisku, ale ma również bezpośredni związek z opłatami środowiskowymi i rozliczeniem za odpady (popioły). W perspektywie nadchodzących lat należy się spodziewać dalszego wzrostu cen paliw stałych względem tzw. paliw ekologicznych.

Układ grzewczy wykorzystujący nagrzewnice gazowe DXC w odróżnieniu od systemu ogrzewania centralnego cechuje dużo większa niezawodność polegająca na zastosowaniu kilku niezależnych źródeł ciepła (kilku nagrzewnic). Dzięki temu ewentualne uszkodzenie jednej z nagrzewnic stanowi tylko część całego układu i, w większości przypadków, pozostałe urządzenia są wystarczające do zapewnienia wymaganej temperatury.

Sucha ściółka i czyste powietrze to parametry pożądane przez hodowców i warunki znakomite dla chowu zwierząt. Zastosowanie nagrzewnic DXC pozostawia powietrze w kurniku wolne od zanieczyszczeń będących produktami spalania (np. gazu). W odróżnieniu od otwartej komory powietrze w kurniku ogrzewanym nagrzewnicą Winterwarm DXC nie zawiera szkodliwych związków, a poprzez wyprowadzenie spalin na zewnątrz również dużej ilości pary wodnej. Są to czynniki, które wprost wpływają na poprawę warunków chowu i dobrostan zwierząt, ale też umożliwiają zmniejszenie wielkości wentylacji pomieszczenia. Takie działanie zmniejsza straty ciepła konieczne do podgrzania powietrza i w efekcie wyraźnie obniża zużycie gazu.

Instalacja grzewcza z użyciem DXC jest bezobsługowa. Rozwiązanie to zatem umożliwia redukcję czasu pracy na obsługę fermy, nie wymaga stosowania dodatkowych urządzeń (wózków, ładowarek, łuparek etc.) i nie wymaga czyszczenia podczas całego cyklu chowu. Oznacza to mniejsze nakłady czasu i środków finansowych na utrzymanie produkcji.

Czynnikiem, który ma również wpływ na ekonomikę eksploatacji są straty przesyłu ciepła. W systemach centralnego ogrzewania obserwuje się straty związane z przenoszeniem ciepła od miejsca wytworzenia (kotłownia) do miejsca ich odbioru. Straty te są różne i zależne od stanu technicznego linii, odległości itp., jednakże nie występują zupełnie w przypadku nagrzewnic DXC.

Sprawność dystrybucji ciepła w pomieszczeniu zależna jest od sprawności spalania urządzenia, strumienia powietrza nagrzewnicy oraz wielkości mocy. Niedopasowanie wielkości urządzenia do zapotrzebowania budynku może skutkować zwiększonymi kosztami eksploatacji lub zaburzeniami cyklu produkcyjnego. Oferta Winterwarm umożliwia wybór spośród 3 wielkości DXC od 66 kW poprzez 83 kW aż do 108 kW dla DXC100, która jest najmocniejszym urządzeniem tego typu dostępnym na rynku.

W przypadku zainteresowania tematem nasi konsultanci pomogą Państwu dopasować najlepsze rozwiązanie do konkretnego przypadku.

- Jacek Stępień, j.stepien@winterwarm.pl, +48 601 717 988

- Kinga Szady, k.szady@winterwarm.pl, +48 507 036 691


Tagi:
źródło: