| Autor: redakcja1

Pomaganie jest fajne! - Bank BGŻ BNP Paribas partnerem strategicznym Szlachetnej Paczki

Bank BGŻ BNP Paribas został partnerem strategicznym projektu Szlachetna Paczka. To oznacza, że Bank nie tylko zaangażuje się w przedświąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin, ale także będzie wspierał jej działalność przez cały rok oraz promował ideę mądrego pomagania. Przy tej okazji Bank przygotował kampanię promującą ideę radości płynącej z pomagania w codziennym życiu z udziałem wolontariuszy i beneficjentów Szlachetnej Paczki - Pomaganie jest fajne!

Pomaganie jest fajne! - Bank BGŻ BNP Paribas partnerem strategicznym Szlachetnej Paczki
Pracownicy Banku BGŻ BNP Paribas od lat wspierali Szlachetną Paczkę. Stale rosnąca liczba pracowników-wolontariuszy była jednym z impulsów do rozpoczęcia współpracy na tak szeroką skalę. Oficjalne partnerstwo i ogólnopolski charakter projektu pozwalają wykorzystać potencjał wolontariatu pracowniczego.
 
Od 2010 roku realizujemy Strategię CSR. W naszych planach i działaniach uwzględniamy wpływ społeczny związany z działalnością biznesową. Społeczna odpowiedzialność w Banku to coś więcej niż jednorazowe akcje sponsoringowe czy charytatywne. Programy i inicjatywy, które realizujemy, mają charakter inwestycji społecznych i pozwalają na długofalowe działania, dające trwałe efekty. Idea pomocy realizowanej przez Szlachetną Paczkę jest spójna z odpowiedzialną postawą Banku i Fundacji BGŻ BNP Paribas. Chcemy mądrze wspierać najbardziej potrzebujące osoby. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że nie są same – powiedział Przemek Gdański, prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.
 
2000 pracowników-wolontariuszy zaangażowanych w Szlachetną Paczkę
 
Blisko 2000 pracowników-wolontariuszy Banku BGŻ BNP Paribas z całej Polski zaangażowało się w Szlachetną Paczkę. Jest to największa akcja wolontariacka z udziałem pracowników jednej firmy w historii działalności Szlachetnej Paczki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników, ponad 100 rodzin potrzebujących wsparcia otrzyma pomoc.
 
Bardzo się cieszę, że pracujemy w tym roku wspólnie z marką o takiej pozycji jak Bank BGŻ BNP Paribas. Ma to dla nas zasadnicze znaczenie, bo tylko tak duży i wiarygodny partner daje nam możliwość pracy, mądrego planowania i projektowania naszych programów społecznych w sposób jeszcze bardziej efektywny. Dzięki strategicznemu partnerstwu z Bankiem BGŻ BNP Paribas nie musimy już każdego dnia walczyć o to, by Szlachetna Paczka w ogóle przetrwała, ale możemy się skupić na tym, na czym nam najbardziej zależy – na wdrażaniu takich mechanizmów mądrej pomocy, które dają rodzinom włączonym do Paczki i dzieciom z Akademii Przyszłości największe szanse na trwałą zmianę ich sytuacji – mówi Joanna Sadzik, prezes zarządu Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.
 
Ponadto, częścią partnerstwa Banku BGŻ BNP Paribas ze Szlachetną Paczką jest również wsparcie finansowe inicjatywy. Klienci, poprzez wykonywane płatności bezgotówkowe, przyczyniają się do pomagania. Za każdą płatność wykonaną kartą, Bank przekaże 1 grosz na rzecz Szlachetnej Paczki, a w przypadku płatności wykonywanych za pomocą aplikacji mobilnej będą to 2 grosze.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: