| Autor: redakcja1

Pomaganie jest fajne! - Bank BGŻ BNP Paribas partnerem strategicznym Szlachetnej Paczki

Bank BGŻ BNP Paribas został partnerem strategicznym projektu Szlachetna Paczka. To oznacza, że Bank nie tylko zaangażuje się w przedświąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin, ale także będzie wspierał jej działalność przez cały rok oraz promował ideę mądrego pomagania. Przy tej okazji Bank przygotował kampanię promującą ideę radości płynącej z pomagania w codziennym życiu z udziałem wolontariuszy i beneficjentów Szlachetnej Paczki - Pomaganie jest fajne!

Pomaganie jest fajne! - Bank BGŻ BNP Paribas partnerem strategicznym Szlachetnej Paczki
„Pomaganie jest fajne!”
 
Jednym z elementów strategicznego partnerstwa ze Szlachetną Paczką jest kampania „Pomaganie jest fajne!”. Osią działań projektu jest 3 minutowe wideo w reżyserii Tomasza Knittela, które powstało dzięki zaangażowaniu i współpracy z wolontariuszami, beneficjentami, promujące ideę radości płynącej z pomagania w codziennym życiu. W filmie wzięli udział wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz Banku BGŻ BNP Paribas, zaangażowani w inicjatywę. Działania w Internecie rozpoczną się 5 grudnia, a od 6 grudnia kampania będzie obecna w telewizji. Współczesną aranżację utworu Ewy Bem pt.: „Podaruj mi trochę słońca” zaaranżował Smolik, a piosenką w nowym brzmieniu zaśpiewała Natalia Przybysz.
 
Chatbot zmotywuje do pomagania
 
BGŻ BNP Paribas zaplanował także szereg działań w mediach społecznościowych. Bank zachęca do pomagania innym i wypracowania w sobie tego nawyku. Dla wszystkich, którzy chcą, aby pomaganie weszło im w nawyk, przygotował 21-dniowe wyzwanie z udziałem specjalnego chatbota - Asystenta Pomagania, który będzie dostępny na profilu Banku BGŻ BNP Paribas na Facebooku. Przez 21 dni będzie on przesyłał użytkownikowi wyzwania związane z pomaganiem. Zadania będą miały urozmaiconą formę i różne stopnie trudności. Na najbardziej wytrwałych będzie czekała niespodzianka.
 
Przykładem działań Banku BGŻ BNP Paribas z obszaru odpowiedzialności społecznej jest „Program Grantów Lokalnych”. W ciągu 8 lat działania programu Bank przekazał ponad 1 mln zł na wsparcie lokalnych organizacji społecznych.
 
Fundacja BGŻ BNP Paribas, która istnieje od 2006 roku, realizuje zadania wynikające z odpowiedzialności społecznej Banku BGŻ BNP Paribas. Flagową inicjatywą Fundacji jest realizowany od 2003 roku program stypendialny Klasa. Dzięki niemu od początku istnienia 700 uczniów pochodzących z małych miejscowości ukończyło renomowane licea w 5 największych miastach w Polsce.
 
Najnowszą inicjatywą Banku jest powołanie Lokalnych Ambasadorów Banku. We wrześniu br. tytuł ten otrzymało 50 najbardziej aktywnych pracowników, którzy działają tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla lokalnych społeczności.
 
Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jej głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!