| Autor: wolfsystem

Żelbetowe zbiorniki firmy Wolf System – niezawodne w składowaniu materiałów płynnych i sypkich

Żelbetowe zbiorniki i silosy z oferty firmy Wolf System idealnie nadają się do przechowywania materiałów sypkich, takich jak biomasa, czy trociny, jak i do materiałów w formie płynnej, do których należą m.in. woda, gnojowica bądź ścieki. Firma Wolf System oferuje wykonanie inwestycji, od projektu aż do etapu oddania obiektu do użytkowania. W ciągu roku Wolf System buduje w całej Europie około 6000 monolitycznych zbiorników i silosów żelbetowych różnego przeznaczenia.

Żelbetowe zbiorniki firmy Wolf System – niezawodne w składowaniu materiałów płynnych i sypkich

Żelbetowe zbiorniki firmy Wolf System

Firma Wolf System opatentowała system szalunku, który umożliwia budowanie różnego rodzaju cylindrycznych - monolitycznych zbiorników i silosów żelbetowych. Znajdują one zastosowanie w rozmaitych obiektach w Polsce, jak i poza jej granicami.
 
Od biogazowni po wytwórnię śniegu
 
Zbiorniki żelbetowe szczególne uznanie znajdują dzisiaj w sektorze biogazowni rolniczych i utylizacyjnych, które do produkcji energii wykorzystują materiały organiczne, zarówno w formie płynnej jak i sypkiej. Firma Wolf System oferuje inwestorom szeroki wachlarz rozwiązań, budując zbiorniki wstępne, fermentacyjne, pofermentacyjne, bądź magazyny substancji przefermentowanej. Zbiorniki te mogą być wyposażone w ocieplenie płyt dennych,  ścian oraz stropów, jak również mogą posiadać specjalną ochronę betonu w części gazowej zbiornika. Kolejnymi zbiornikami, które cieszą się popularnością w sektorze rolnictwa są te, przeznaczone do gromadzenia gnojowicy oraz nawozów płynnych.

Firma Wolf System oferuje także szeroką gamę zbiorników przeznaczonych do gromadzenia i przechowywania wody. Występują one w wariantach o różnej średnicy oraz wysokości. Możemy wyróżnić tu zbiorniki na wodę procesową i użytkową, na wody opadowe oraz na wodę pitną. Wolf System buduje także zbiorniki na wodę przeciwpożarową. Są to tzw. zbiorniki tryskaczowe - dostępne w wersji wolnostojącej oraz podziemnej - zaopatrzone w automatyczną instalację przeciwpożarową. Innym z obszernej oferty Wolf System zbiornikiem - jest zbiornik retencyjny. Zgromadzona w nim woda dozowana jest do oczyszczalni ścieków. Firma Wolf System dostosowuje swoją ofertę do wymogów ekonomicznych oraz technicznych stawianych przez inwestorów. Świadczyć o tym może chociażby podjęcie się przez firmę niebanalnego projektu budowy wytwórni śniegu, która jest świetnym sposobem nie tylko na podniesienie atrakcyjności regionu, w którym się znajduje, ale także na przedłużenie sezonu narciarskiego.
 
Precyzja wykonania i jakość
 
Zbiorniki firmy Wolf System spełniają wszystkie europejskie wymagania formalno-prawne. Niewątpliwą zaletą w procesie ich konstruowania jest wykorzystanie wyjątkowego oprogramowania komputerowego do obliczeń statycznych, za sprawą którego dział statyki jest w stanie precyzyjnie przygotować wyliczenia dotyczące wytrzymałości konkretnych obiektów. Dodatkowo wykwalifikowani fachowcy z firmy Wolf System, w oparciu o wszelkie wymagania oraz oczekiwania inwestorów, udoskonalają konstrukcje w zgodzie z wytycznymi racjonalnego wykorzystania inwestycji. By mieć pewność, że inwestycja będzie charakteryzować się wykonaniem na najwyższym poziomie, wszystkie materiały wykorzystywane podczas realizowania projektu budowy zbiorników posiadają atesty, dopuszczenia ITB bądź deklaracje zgodności, na podstawie, których po zakończeniu prac wystawiane jest świadectwo jakości.

(kliknij, aby powiększyć...)

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!