Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Zetor rozpoczyna sprzedaż w Chorwacji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Nowego partnera na rynku chorwackim, który będzie zapewniać dystrybucję traktorów,...

Nowego partnera na rynku chorwackim, który będzie zapewniać dystrybucję traktorów, włączyła do swojej sieci sprzedaży firma ZETOR TRACTORS a.s. Stała się nim firma POD proizvodnja opruga d.o.o. Wzmacnianie pozycji na rynkach europejskich jest dla firmy ZETOR TRACTORS a.s. jednym z kluczowych działań. Ponadto w Chorwacji rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki, a marka ZETOR tu miała zawsze silną pozycję.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zetor w Chorwacji

Firma POD proizvodnja opruga d.o.o. jest rodzinną chorwacką firmą zajmującą się przede wszystkim produkcją metalową, dystrybucją i serwisem maszyn rolniczych. Znaczna część produkcji tej firmy, w sumie aż 80%, zmierza na rynki europejskie, gdzie jest już znanym i etablowanym sprzedawcą, dlatego też spółka ZETOR TRACTORS a.s. podpisała z chorwackim partnerem pięcioletni kontrakt.
 
- Chorwacja należy do krajów, gdzie historycznie marka ZETOR jest postrzegana bardzo pozytywnie, dlatego logicznie naszym celem było wzmocnienie tu pozycji marki, która w ostatnich kilku latach stagnowała. Firma POD proizvodnja opruga d.o.o. dzięki swojej orientacji i podejściu stała się dla nas ważnym partnerem i obietnicą funkcjonującej współpracy - mówi Robert Todt, dyrektor Działu sprzedaży i marketingu ZETOR TRACTORS a.s.
 
Chorwacka firma ma swoją siedzibę w mieście Dežanovac, oraz oddział na wschodzie kraju w miejscowości Bošnjac. Z pomocą kolejnych dwóch swoich partnerów udaje się jej pokryć rynek całej lądowej części kraju. Ponadto w bliskiej przyszłości planuje rozszerzenie swojej działalności na wybrzeże. To był też jeden z głównych powodów, dlaczego ZETOR TRACTORS a.s. podpisał z tą firmą kontrakt.
 
- Nawiązanie współpracy z ZETOR TRACTORS a.s. postrzegamy bardzo pozytywnie. Chorwacja, a konkretnie na przykład region Slavonia należy do regionów rolniczych, gdzie dzięki korzystnemu klimatowi możemy się spotkać niemal z każdym typem działalności rolniczej. Ponadto na rynku chorwackim ZETOR jest znaną marką. Ten fakt potwierdzają też statystyki, z których wynika, że niemal co trzeci traktor w kraju jest właśnie od ZETORA. Myślę, że to świadczy o jakości, niezawodności, oraz dostępności cenowej tej marki - mówi Ivan Ignatovski, dyrektor POD proizvodnja opruga d.o.o.
 
Spółka POD proizvodnja opruga d.o.o. działa na rynku chorwackim już od 1971 roku. Do jej głównych klientów należą rolnicy, którzy potrzebują kompletnego asortymentu rolniczego od drobnych towarów, narzędzi, części zamiennych, poprzez serwis, aż po same maszyny i agregacje, oraz jest uznawanym sprzedawcą agregowanych maszyn rolniczych marki Poetinger. Chorwacki dystrybutor oczekuje dzięki nawiązaniu współpracy z firmą ZETOR TRACTORS a.s. pozytywnych wyników na rynku.
 
Traktory marki ZETOR do byłej Jugosławii importowano od początku lat 60. Do momentu rozpadu państwa w latach 90. do tego kraju dostarczono prawie 50 tys. maszyn. We współczesnej historii Chorwacji marka ZETOR sprzedała w tym kraju ponad 6000 maszyn. Wielkość produkcji w ostatnich pięciu latach stagnowała. Nawiązując współpracę z nowym partnerem firma ZETOR TRACTORS a.s. dąży do wzmocnienia pozycji na jednym z pierwotnie silnych rynków.

Więcej informacji o firmie ZETOR i jej produktach znajdziecie w zakładce firmy na Portalu Gospodarz.pl

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.

  Z danych udostępnionych przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych wynika, że w maju 2017 r. sprzedaż ciągników w Polsce osiągnęła poziom 799 szt., co oznacza, że była wyższa o 72...
 • ROLTECHNIKA 2017
 • ROLTECHNIKA 2017

  W sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Targi...
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.

  Jak wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, w lipcu bieżącego roku odnotowano wzrost sprzedaży ciągników rolniczych wobec czerwca br. Łączna...
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki

  Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej widowiskowego wydarzenia rolniczego w Polsce połączonego z cieszącym się ogromną popularnością Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im....
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl