| Autor: redakcja1

CBoT: Kukurydza najniżej od połowy stycznia (18.06.2014)

Nadal trwa presja spadkowa na rynku zbóż za oceanem. Na giełdzie w Chicago lipcowa seria na kukurydzę potaniała we wtorek o 0,5% ustanawiając nowe sześciomiesięczne minimum.

CBoT: Kukurydza najniżej od połowy stycznia (18.06.2014)
Pszenica (lipiec 14) podrożała minimalnie. Na Matif tradycyjnie już zmiany były wczoraj niewielkie jednak utrzymuje się tendencja spadkowa. Pszenica potaniała o 1 euro i ustanowiła nowe 4-miesięczne minimum.
 
Na giełdzie w Chicago zamykanie długich pozycji spekulacyjnych (sprzedaż kontraktów) w kukurydzy jest kontynuowana i przekłada się na coraz to niższe poziomy notowań. Analizując wykres kukurydzy w Chicago w horyzoncie wieloletnim, widać że seria najbliższa znajduje się obecnie w okolicy linii wyznaczającej 7-letni trend wzrostowy, linia ta nie została przebita w styczniu, więc jest to jakaś nadzieja (moim zdaniem niewielka) dla długich pozycji (grających na wzrosty).
 
Presja spadkowa na amerykańskiej pszenicy osłabła nieco w ostatnich dniach, po tym jak fundusze hedgingowe zamknęły w całości swoje długie pozycje (odsprzedały kontrakty zakupione wcześniej). Powiększanie obecnie lekko krótkiej pozycji przez inwestorów spekulacyjnych spowolniło pod wpływem ostatnich niepokojących informacji związanych z deszczową pogodą, która źle wpływa na jakość i opóźnia zbiory odmian ozimych w USA.

Czytaj więcej o cenach zbóż

Notowania z wtorku 17-06-2014

Giełda MATIF w Paryżu:

Pszenica listopad 14 (nowe zbiory) – zamknęła wtorek spadkiem o 1,0 euro (+0,5%) do 186,75 euro/t. Jest to najniższe zamknięcie tej serii od 10-lutego 2014. W ciągu całego minionego tygodnia pszenica potaniała 5,75 euro/t (-3,0%).

 
Max.:15 -go kwietnia seria najbliższa zamknęła się ceną 221,25 euro/t - najwyżej od stycznia 2013 roku a dla serii najbliższej najwyżej od maja 2013.

Min.: 29-go stycznia seria listopadowa ustanowiła 4-miesięczne minimum na poziomie 181,75 euro/t (cena zamknięcia). Ubiegłoroczne minima serii najbliższej przypadają na poziomie 182,0 euro/t (14-go sierpnia).

Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!