| Autor: redakcja1

Analitycy MARS podnieśli swoje prognozy wydajność pszenicy i kukurydzy, jednocześnie obniżając je dla jęczmienia

Eksperci z Europejskiej Agencji Monitorowania Upraw (MARS) nieznacznie skorygowali prognozy plonów, zauważając, że nadmierne opady w niektórych krajach UE wpłyną raczej na jakość ziarna niż na wydajność.

Analitycy MARS podnieśli swoje prognozy wydajność pszenicy i kukurydzy, jednocześnie obniżając je dla jęczmienia
W lipcu ulewne deszcze w Europie Zachodniej doprowadziły do ​​powodzi i spotęgowały obawy o możliwe straty w uprawach. Jednak MARS poinformował, że wpływ pogody na plony był minimalny, chociaż utrudniał zbiór ozimin.
 
We wschodniej Rumunii do końca czerwca panowała nadmierna wilgotność, przyczyniając się do rozprzestrzeniania się szkodników i chorób, które mogą pogorszyć jakość ziarna.
 
Jednocześnie okresy ekstremalnych upałów w Słowenii, Chorwacji, na Węgrzech iw środkowych Włoszech negatywnie wpłynęły na końcowe etapy rozwoju upraw ozimych oraz wegetację upraw letnich, zwłaszcza w regionach nienawadnianych.
 
Ze względu na brak opadów na niektórych obszarach Polski i Słowacji prognozy dotyczące plonów ozimych ulegają obniżeniu, a Bułgaria potrzebuje deszczu dla dobrego rozwoju upraw wiosennych.


Tagi:
źródło: