| Autor: redakcja1

Ceny zbóż w kraju rosną

Według najnowszego raportu MRiRW w tygodniu 11-17.05.2020 wzrosły ceny średnie krajowe siedmiu z jedenastu monitorowanych zbóż.

Ceny zbóż w kraju rosną
W olbrzymiej większości przypadków zmiany tygodniowe średnich cen skupu były tylko symboliczne. Wyjątek stanowi pszenica paszowa, która potaniała aż o 50 zł (-5,9%), do 782 zł/t. Ceny średnie tego zbożą w makroregionach wahały się w przedziale od 753 zł/t - makroregion północno-zachodni (skup był największy), do 836 zł/t - makroregion centralno-wschodni.
 
W tym samym czasie cena średnia pszenicy konsumpcyjnej wzrosła o skromne 4 zł, do 835 zł/t. W ujęciu regionalnym ceny średnie konsumpcyjnego ziarna pszenicy wahały się od 822 zł/t - makroregion południowy, do 862 zł/t - makroregion północno-zachodni.

Struktura zakupów praktycznie nie zmieniła się w ciągu tygodnia. Nadal dominowała pszenica (74%), ze znaczną przewagą ziarna paszowego. Znaczny udział (10%) miała kukurydza i pszenżyto (7%).


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!