| Autor: redakcja1

Lepsza kondycja upraw zbożowych w USA

Ostatnie opady deszczu w wielu rejonach USA wyraźnie poprawiły stan upraw zbożowych – podaje FAMMU/FAPA.

Lepsza kondycja upraw zbożowych w USA

Jak wynika z danych USDA, zasiewów kukurydzy będące w kondycji ocenianej w dwóch najwyższych kategoriach, tj. stan dobry i bardzo dobry stanowią 74%, a więc nieco tylko gorzej od wyniku z analogicznego okresu poprzedniego roku, kiedy było to 76%.

 

Jest to pierwszy w tym roku raport oceniający kondycję zasiewów kukurydzy, więc nie ma odniesienia do stanu z poprzedniego tygodnia. Do 24 maja br. zaawansowanie siewów kukurydzy wyniosło 92%. Tempo prac polowych jest zatem w 2015 roku szybsze zarówno w odniesieniu do 86% w tym samym czasie poprzedniego roku, jak i przeciętnej pięcioletniej dla omawianego okresu wynoszącej 88%.

 

Bardzo szybkie jest także w 2015 roku tempo zasiewów pszenicy jarej. Do 24 maja br. zaawansowanie siewów wyniosło 96% w stosunku do 70% w analogicznym okresie rok wcześniej i 79% średnio w okresie ostatnich pięciu lat. Ocena stanu upraw pszenicy jarej jest lepsza niż w tym samym czasie rok wcześniej. W tygodniu kończącym się 24 maja br. kondycję 69% upraw oceniono na dobrą lub bardzo dobrą. W rozpatrywanym okresie rok wcześniej odsetek ten wynosił 65%.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!