| Autor: redakcja1

USA: Korzystne perspektywy dla pszenicy jarej

Wszystko wskazuje na to, że plony pszenicy z upraw w środkowej i północnej Dakocie będą dobre. Takie są wyniki przeprowadzonej w ostatnim czasie inspekcji pól – podaje FAMMU/FAPA.

USA: Korzystne perspektywy dla pszenicy jarej

Przeciętne plony wyliczone na podstawie 160 próbek pszenicy HRS wyniosły 47,3 buszli z akra. Jest to drugi z kolei wynik od 1994 roku. Lepszy wynik osiągnięto jedynie w 2014 roku, kiedy było to 48,4 buszli z akra. Badania polowe zostały wykonane przez amerykańską organizację oceniającą jakość pszenicy - The Wheat Quality Council.

 

Ponadto pobrano 173 próbek pozostałych klas pszenicy. Przeciętne plonowanie dla durum zostało oszacowane na 40,2 buszli z akra, więcej w odniesieniu do 36,6 buszli z akra rok wcześniej i 38 buszli z akra przeciętnie w okresie ostatnich pięciu lat. Oczekiwane dobre plony pszenicy jarej są odzwierciedleniem w większości korzystnego przebiegu warunków pogodowych.

 

Zasiewy udało się wykonać wcześniej niż zazwyczaj, a nawilgocenie gleb było odpowiednie. Aktualne prognozy plonowania pszenicy jarej podawane przez USDA dla Północnej Dakoty są rekordowo wysokie i mówią o 48 buszlach z akra, tj. powyżej ubiegłorocznego rekordu wynoszącego 47,5 buszli z akra.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!