| Autor: redakcja1

Dobre prognozy zbiorów kukurydzy w Ameryce Południowej

Korzystne warunki pogodowe w Brazylii i Argentynie dają nadzieję na dobre wyniki zbiorów kukurydzy i soi w obu krajach - podaje FAMMU/FAPA.

Dobre prognozy zbiorów kukurydzy w Ameryce Południowej

Zbiory kukurydzy

Prognozy handlowców odnośnie zbiorów kukurydzy w sezonie 2015/2016 wynoszą aktualnie 25,64 mln ton w Argentynie i 81,33 mln ton w Brazylii.
 
Mniej optymistyczne są oceny Informa Economics. Firma ta podała szacunki dla Argentyny w wysokości 22 mln ton w stosunku do 21 mln ton w poprzednim raporcie. W przypadku Brazylii nie dokonano zmian i w dalszym ciągu przewiduje się produkcję kukurydzy na 81,3 mln ton. Są to jedne z najmniejszych niezależnych prognoz.
 
Ostatnio FCStone podał z kolei ocenę w wysokości odpowiednio 28,2 mln ton dla Argentyny i 81,5 mln ton dla Brazylii. Jest ona podobna do średnich szacunków Lanworth wynoszących odpowiednio 28,6 mln ton i 83 mln ton. Dla porównania w grudniowym raporcie USDA przewidywała zbiory kukurydzy w Argentynie na 25,6 mln ton, a w Brazylii na 81,5 mln ton.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!