| Autor: redakcja1

Dobre wyniki eksportu francuskiej pszenicy

Jak podały krajowe służby celne, w lutym br. francuski eksport pszenicy miękkiej do krajów trzecich osiągnął 1,1 mln ton, przy czym największe ilości ziarna tego gatunku zostały skierowane do Maroko.

Dobre wyniki eksportu francuskiej pszenicy

Eksport pszenicy z Francji

Z informacji przekazanych przez FAMMU/FAPA wynika, iż w okresie od lipca minionego roku do końca lutego br. marokański wywóz pszenicy zwyczajnej osiągnął już 6,8 mln ton, tj. o 2% więcej w stosunku do porównywalnego okresu sezon wcześniej.
 
Ponadto w lutym br. Francja wysłała 362 tys. ton pszenicy do Maroka i 305 tys. ton do Algierii. Popyt ze strony rynku marokańskiego wzrósł w kontekście zapowiedzi możliwych strat w rodzimej produkcji spowodowanych suszą.
 
Łączna francuska sprzedaż zagraniczna pszenicy z uwzględnieniem eksport wewnątrzunijnym od początku bieżącego sezonu wyniosła 11,4 mln ton, a w tym w samym tylko lutym br. – 1,8 mln ton. Oznacza to wysyłkę o 5% mniejszą w stosunku do tego samego okresu poprzedniego sezonu handlowego.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!