Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rosja: Eksporterzy skarżą się na wysokość nowych ceł

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Rosyjscy eksporterzy zbóż narzekają na wysokość ceł wywozowych dla pszenicy w nowym...

Rosyjscy eksporterzy zbóż narzekają na wysokość ceł wywozowych dla pszenicy w nowym systemie, wdrożonym z początkiem nowego sezonu handlowego – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Cła eksportowe na pszenicę z Rosji

Krajowe stowarzyszenie eksporterów produktów rolnych wystosowało w tej sprawie pismo skierowane do rosyjskiego ministra rolnictwa. Eksporterzy twierdzą, że są zmuszani do uiszczania opłat znacznie większych niż wynosił spodziewany przez nich poziom. W przeliczeniu cła wywozowe stosowane w wysyłce pszenicy wahają się w przedziale od 7 USD do 30 USD za tonę pszenicy. Podczas gdy handlowcy oczekiwali symbolicznych płatności z tego tytułu wynoszących 0,9 USD za t.

 

Zdaniem handlowców, formuła służąca do obliczania wysokości opłat celnych jest nieprecyzyjna. Cło ma stanowić 50% ceny zbóż pomniejszonej o 5500 rubli, ale przy tym ma to być nie mniej niż 50 rubli za tonę. Formuła nie określa jednak, w którym momencie służby celne powinny wyliczać wysokość opłat i po jakim kursie je przeliczać. W konsekwencji kalkulacje służb celnych i eksporterów są różne.

 

Jak poinformowała firma analityczna IKAR, ceny rosyjskiej pszenicy z nowych zbiorów, gdzie zawartość białka to 12,5%, kształtowały się pod koniec minionego tygodnia w wysokości 199 USD za tonę (na bazie fob), a więc o 9 USD za tonę więcej niż w poprzednim tygodniu.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl